شرکت مایکروسافت از چند روز پیش عرضه نسخه preview بسته نرم افزاری آفیس 2019 را شروع کرده است.

شرکت مایکروسافت از چند روز پیش عرضه نسخه preview بسته نرم افزاری آفیس 2019 را شروع کرده است.

آفیس 2019 در حال حاضر برای کاربرانی که عضو حساب تجاری آفیس  365 نیستند، ارائه شده است و قرار است پس انجام تست‌های مختلف در ماه‌های آتی به صورت عمومی آماده عرضه شود. مایکروسافت با ارائه این نسخه به کاربرانی که عضو آفیس 365 نیستند، تصمیم دارد تا آن‌ها را به استفاده از آفیس 365 متقاعد کند.

همان‌طور که انتظار می‌رود، این نسخه از بسته نرم افزاری، شامل نرم افزار ویرایش فایل‌های متنی Word، نرم افزار پردازش گر صفحه گسترده Excel، ارائه دهنده کنفرانس PowerPoint و نرم افزار مدیریت ایمیل Outlook می‌شود که در کنار اپلیکیشن‌های جانبی نظیر Exchange، SharePoint و Skype for Business عرضه خواهد شد.

این نسخه از بسته نرم افزاری آفیس در حال حاضر تنها برای کاربران ویندوزی عرضه شده است با این حال مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک، نسخه اختصاصی آفیس 2019 را برای کامپیوترهای مک و سیستم عامل macOS توسعه دهد.

هنوز جزئیات و قابلیت‌های ارائه شده در نسخه جدید آفیس منتشر نشده است، با این حال بسیاری از تحلیلگران بر این عقیده هستند که نسخه جدید آفیس سازگاری بهتری با دستگاه‌های لمسی و قلم استایلوس پیدا کرده است. مایکروسافت احتمالاً تصمیم دارد تا آفیس 2019 را به عنوان یک نرم افزار کاربردی برای کار با دستگاه‌های ویندوزی مجهز به نمایشگر لمسی توسعه دهد که کاربران از طریق این بسته نرم افزاری می‌توانند بیشترین تجربه کاربری ممکن را از دستگاه خود داشته باشند.

بر همین اساس، پیش بینی می‌شود که بهترین تجربه کاربری از آفیس 2019 از طریق دستگاه‌های تولید شده توسط شرکت مایکروسافت و به صورت مشخص سری محصولات سرفیس میسر باشد. مایکروسافت به احتمال زیاد تصمیم دارد تا نسخه‌ای خاص از این بسته نرم افزاری را برای سری محصولات خانواده سرفیس توسعه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید