سرفیس پرو 2017 و سرفیس لپ تاپ پشتیبانی ویژه‌ای از واقعیت ترکیبی دارند

سرفیس پرو 2017 و سرفیس لپ تاپ پشتیبانی ویژه‌ای از واقعیت ترکیبی دارند

هم‌زمان با عرضه آپدیت پاییزی Fall Creators، شرکت مایکروسافت آپدیت جدید فریم ویر سری محصولات خانواده سرفیس را با تمرکز بر واقعیت ترکیبی منتشر کرده است. در آپدیت جدید دو محصول سرفیس لپ تاپ و سرفیس پرو 2017 مجهز به قابلیت‌های ویژه‌ای در زمینه تکنولوژی واقعیت ترکیبی شده‌اند. کاربران این دو محصول سری خانواده سرفیس پس از نصب آپدیت Fall Creators می‌توانند آپدیت فریم ویر جدید را دریافت کرده و از فناوری واقعیت ترکیبی جدید استفاده کنند.

فناوری واقعیت ترکیبی اخیراً یکی از مهم‌ترین موضوع‌های مورد توجه مایکروسافت بوده و این شرکت تصمیم دارد تا با ارائه هرچه بهتر آن، نام خود را به عنوان کمپانی پیشگام در این زمینه ثبت کند. از طرفی این شرکت همواره تلاش دارد تا تجربه‌ای متفاوت و ویژه را در سری محصولات خانواده سرفیس ارائه دهد. بر همین اساس، سرفیس ها از این پس امکانت بهتری برای پشتیبانی و اجرای تجربه واقعیت ترکیبی دریافت خواهند کرد.

تجربه کردن تکنولوژی ارائه شده واقعیت ترکیبی در تمامی دستگاه‌های مجهز به آپدیت Fall Creators ویندوز 10 مستلزم داشتن یکی از هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت است که به تازگی با همکاری شرکای تجاری مایکروسافت تولید و عرضه شده‌اند.

هدست های واقعیت مجازی مایکروسافت در جریان کنفرانس ماه گذشته در برلین با همکاری شرکای تجاری این شرکت یعنی ایسوس، ایسر و لنوو معرفی شدند که حالا برخی از این هدست ها برای عرضه به صورت عمومی و جهانی آماده شده‌اند. از طرفی برخی از این هدست ها تا چند ماه دیگر و در سال 2018 آماده عرضه عمومی خواهند شد.

گفتنی است که این هدست ها در حقیقت نسل جدید و جایگزین هدست واقعیت ترکیبی هلولنز خواهند بود که این بار برای استفاده عمومی عرضه شده‌اند. هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت قرار است در آینده‌ای نزدیک برای بازی‌های کامپیوتری و سرویس استیم وی آر پشتیبانی شوند.

علاوه بر اینکه  در کنار آپدیت مذکور برای سرفیس پرو 2017 و سرفیس لپ تاپ، مایکروسافت آپدیتی جدید برای سری دستگاه‌های سرفیس بوک را منتشر کرده که در آن علاوه بر بهبود مصرف هر دو باتری بخش تبلت و کیبورد، باگ های مربوط به جدا سازی دو تکه این دستگاه را برطرف کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید