سرفیس ها امسال مجهز به درگاه یو اس بی سی می‌شوند

سرفیس ها امسال مجهز به درگاه یو اس بی سی می‌شوند

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که تصمیم دارد تا سری محصولات خانواده سرفیس که قرار است در سال جدید میلادی عرضه شوند را به درگاه یو اس بی سی مجهز کند.

یکی از مدیران مایکروسافت به تازگی در مصاحبه با وب سایت The Verge این مسئله را تائید کرده است و اعلام کرده که دستگاه‌های جدید با این درگاه جدید ارائه خواهند شد. مایکروسافت تا پیش از این تمامی محصولات سرفیس را با درگاه کامل یو اس بی، یعنی USB-A تولید می‌کرد. این مسئله باعث می‌شد تا سری محصولات خانواده سرفیس، قابلیت اتصال مستقیم به بسیاری از دستگاه‌های جدید را داشته باشند.

تا پیش از این نیز شرکت اپل در تولید مک بوک‌های خود، با حذف درگاه‌های کاربردی دیگر، تصمیم به ارائه مک بوک‌های جدید با پورت USB-C کرده بود. همین مسئله باعث شده بود تا مک بوک‌های جدید اپل از لحاظ کاربری نیازمند تعداد زیادی از دانگل ها و تبدیل‌های مختلف باشند.

اما حالا مایکروسافت اعلام کرده که به دلیل قابلیت‌های بسیار بالای یو اس بی سی مجبور به استفاده از این درگاه در سرفیس ها شده است. مایکروسافت تا پیش از این، از دانگل های اختصاصی تبدیل USB-A به USB-C را برای دستگاه‌های سرفیس رونمایی کرده بود. اما حالا این شرکت به طور رسمی اعلام کرده که در تولید سری 2018 محصولات سرفیس،  این درگاه را در بدنه دستگاه‌های خود موجود خواهد کرد.

گفتنی است که در صورت ارائه سرفیس ها جدید با این درگاه، کاربران دستگاه‌های جدید سرفیس که در سال 2018 معرفی و به بازار عرضه می‌شوند باید از دانگل های اختصاصی برای اتصال به برخی از لوازم جانبی معمول استفاده کنند.  بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که مایکروسافت با ارائه درگاه جدید، تصمیمی برای حذف پورت USB-A ندارد با این حال باید منتظر بود و دید که ترکیب پورت‌های سرفیس های جدید به چه صورت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید