سرفیس ماوس جدید معرفی شد

سرفیس ماوس جدید معرفی شد

مایکروسافت در کنار معرفی سرفیس بوک 2، امروز از نسخه جدید ماوس سرفیس نیز رونمایی کرده است. سرفیس ماوس تا پیش‌ازاین به‌ صورت پیش‌فرض در سرفیس استودیو عرضه ‌شده بود که کاربران دستگاه‌های هیبریدی سرفیس، نظیر سرفیس بوک و سرفیس پرو نیز می‌توانستند از آن استفاده کنند.

از آنجایی‌ که مراسم امروز بیشتر برای جلب ‌توجه گیمرها برگزار شده بود، مایکروسافت در کنار عرضه سرفیس بوک با تمرکز اجرای هر چه‌بهتر بازی‌ها، از ماوس مخصوص سری محصولات سرفیس نیاز رونمایی کرد که می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای گیمر های علاقه‌ مند به سری محصولات خانواده سرفیس باشد.

سرفیس ماوس شباهت زیادی با ماوس حرفه‌ای MX Master دارد و برای کاربران حرفه‌ای و گیمر ها ساخته‌شده است. ماوس جدید سرفیس مانند تمامی محصولات خانواده سرفیس از طراحی بالا و متریال باکیفیتی برخوردار است. سرفیس ماوس با همان رنگ خاکستری که این روزها به امضای اصلی محصولات سرفیس تبدیل‌شده ساخته‌شده و دقیق بر اساس فیزیولوژی دست طراحی‌شده است.

سرفیس ماوس برخلاف دیگر ماوس‌های حرفه‌ای قابلیت شخصی‌سازی ندارد اما بااین‌حال به‌طور کاملاً ارگونومی و برای افراد راست‌ دست طراحی و تولیدشده است. هنوز معلوم نیست که آیا مایکروسافت، تصمیم به تولید و طراحی سرفیس ماوس با ارگونومی دست چپ برای کاربران چپ دست را نیز دارد یا خیر، با این حال بسیاری از کمپانی های تولید کننده لوازم جانبی، محصولات با ارگونومی مناسب برای چپ دستها تولید نمیکنند.

مایکروسافت در مراسم امروز، علاوه بر عرضه آپدیت بزرگ پاییزی ویندوز 10 (Fall Creators Update) از نسخه جدید  لپ‌تاپ‌های فوق حرفه‌ای سرفیس بوک نیز رونمایی کرد. سرفیس بوک های جدید در دو سایز و با کانفیگ های مختلف ساخته‌ شده  است. گفتنی است که پس از مدت‌ها انتظار و درخواست‌های متعدد کاربران، مایکروسافت سرفیس های جدید را مجهز به درگاه ویژه USB-C کرده است. توسعه USB-C در سرفیس بوک می‌تواند نشانه‌ای ویژه برای تنگ‌تر شدن عرصه رقابت میان محصولات سرفیس با سری لپ ‌تاپ‌های مک بوک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید