سال 2018 منتظر آفیس 2019 باشید

سال 2018 منتظر آفیس 2019 باشید

مایکروسافت دیروز طی رویداد Ignite واقع در اورلاندو که دیروز برگزار شد اعلام کرده که بزرگ ترین آپدیت اخیر برای بسته نرم افزاری آفیس در سال آینده میلادی عرضه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، آفیس 2019 برای عرضه در نیمه دوم سال 2018 برنامه ریزی شده و طبق معمول قرار است ویژگی های جدیدی به برنامه های مختلف این بسته نرم افزاری نظیر ورد، اکسل، پاورپوینت و آوت لوک اضافه شود. مایکروسافت همچنین اعلام کرده که در کنار نسخه کلاینت این بسته نرم افزاری، نسخه سرور آفیس را نیز با قابلیت های جدید آپدیت خواهد کرد. مایکروسافت تصمیم دارد تا آفیس 2019 را در شش ماهه دوم سال 2018 به صورت عمومی عرضه کند.

گفتنی است که بر اساس گفته های مدیران مایکروسافت، آفیس 2019 در ابتدا به صورت بسته نرم افزاری آفیس 365 عرضه نخواهد شد. و کاربران آفیس 365 از تغییرات این آپدیت بی بهره خواهند ماند. آفیس 2019 قرار است با قابلیت های ویژه ای برای کسب و کار هایی که از آفیس 365 استفاده نمیکنند عرضه شود و قابلیت های سازگاری بیشتر برای قلم استایلوس نیز برای آن اضافه خواهد شد. آفیس 2019 در ابتدا تنها به صورت Enterprise عرضه میشود که کاربرد های دفتری آن برای دستگاه های مدرن آینده بهینه تر شده است.

این در حالی است که تا پیش از این و در آفیس 2016 امکانات نسخه های تجاری تاحدودی در آفیس 365 عرضه شده بود. اما به نظر میرسد که مایکروسافت به دنبال گسترش کاربری نسخه تجاری کامل به جای نسخه 365 است.

مایکروسافت تصمیم دارد تا در آفیس 2019 کاربری قلم های استایلوس نظیر Surface Pen را افزایش دهد و امکان حساسیت به فشار قلم را برروی برنامه های زیر مجموعه این بسته ارائه کند. بدون هیچ شکی مایکروسافت در این بسته نرم افزاری امکاناتی ویژه برای دستگاه های هیبریدی نظیر خانواده سرفیس در نظر خواهد گرفت چرا که در چند سال اخیر موج توجه ها به این سری محصولات بیشتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید