روند سوئیچ کردن بین اسپاتیفای در گیم بار ویندوز 10 مشابه با ایکس باکس وان می‌شود

روند سوئیچ کردن بین اسپاتیفای در گیم بار ویندوز 10 مشابه با ایکس باکس وان می‌شود

سال گذشته بود که فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس باکس در شرکت مایکروسافت اعلام کرد که  این کمپانی به دنبال روشی برای توسعه رابط کاربری مشابه برای اجرای بازی‌ها در سیستم عامل ویندوز 10 و رابط کاربری ایکس باکس وان است. بر این اساس این شرکت در آپدیت‌های اخیر ویندوز 10 تلاش زیادی برای توسعه بخش گیم بار این سیستم عامل داشت.

اما حالا بررسی‌های اخیر از نسخه‌های بتای ویندوز 10 که برای کاربران عضو برنامه اینسایدر منتشر شده است، حاکی از آن است که گیم بار ویندوز 10 از این پس امکان مشابهی برای سوئیچ کردن اسپاتیفای و ویندوز 10 با یکدیگر دارد.

کاربران برای دسترسی به گیم بار می‌توانند دکمه ویندوز و G را به صورت ترکیبی بزنند یا اینکه بااتصال کنترلر ایکس باکس وان به ویندوز دکمه ایکس باکس را برای مدتی کوتاه نگه دارند تا بدون نیاز به خارج شدن از بازی به اسپاتیفای و موسیقی‌های در حال پخش دسترسی داشته باشند. این قابلیت باعث می‌شود تا کاربران دیگر نیازی به خارج شدن از بازی یا مینیمایز کردن آن صرفاً برای تغییر آهنگ در حال پخش نداشته باشند.

این قابلیت نزدیک به دو سال پیش در ایکس باکس وان ارائه شده بود و کاربران هم‌زمان با اجرای بازی می‌توانستند موسیقی در حال پخش را نیز کنترل کنند. با این حال بازی‌های جدید ارائه شده در ویندوز 10 از این پس می‌توانند همانند ایکس باکس عملکردی مشابه داشته باشند و به‌راحتی در این سیستم عامل اجرا شوند.

گفتنی است که این قابلیت فعلاً در حالت تست قرار دارد و احتمالاً در نسخه نهایی ویندوز 10 که در ماه می 2019 عرضه می‌شود در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این، مایکروسافت احتمالاً قابلیت‌های بیشتری را از این سرویس را در جریان کنفرانس E3 2019 رونمایی می‌کند که می‌توان از آن‌ها در نسخه‌های بعدی ویندوز 10 که در اواسط سال 2019 میلادی اماده عرضه به صورت عمومی میشوند قابل استفاده خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید