رداستون 5 با بهبودهای مختلف برای کاربران اینسایدر منتشر می‌شود

رداستون 5 با بهبودهای مختلف برای کاربران اینسایدر منتشر می‌شود

شرکت مایکروسافت امروز بیلد 17639 ویندوز 10 که شامل آپدیت رداستون 5 می‌شود را برای کاربران عضو برنامه اینسایدر منتشر کرده است. 

این بیلد جدید، در حقیقت اولین موج از مجموعه آپدیت‌ها و به روز رسانی‌های رداستون 5 به حساب میاید که قرار است در چند ماه آینده به صورت عمومی عرضه شود. این آپدیت دارای قابلیت درگ اند دراپ بین تب‌های یک پنجره می‌شود و همچنین کاربران با استفاده از این بیلد می‌توانند از دکمه‌های ترکیبی Alt + Tab برای سوئیچ کردن میان تب‌ها و نوارهای یک پنجره استفاده کنند.

در این بیلد همچنین، بهبودهایی در بخش تنظیمات اختصاصی ویندوز 10 اعمال شده است و کاربران کارهای بیشتری را از طریق آن می‌توانند انجام دهند. مایکروسافت در تلاش است تا این بخش را به‌ طور کامل مستقل از بخش Control Panel توسعه دهد. آخرین تغییر قابل توجه ارائه شده در این بیلد شامل امکان باز کردن چندین تب در فایل اکسپلورر می‌شود و کاربران می‌توانند از طریق آن به تب‌های مختلف در بخش فایل اکسپلورر دسترسی داشته باشند و فایل‌ها و فولدرهای مختلف را بین آن‌ها درگ اند دراپ کنند.

رداستون 5 به عنوان پنجمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 شناخته خواهد شد که در حال حاضر در دست توسعه است. مایکروسافت از چند روز دیگر، نسخه نهایی آپدیت بهاری یا همان رداستون 4 را در اختیار کاربران عمومی قرار خواهد داد و کاربران می‌توانند آن را روی دستگاه خود نصب کنند.

اگر تمایل به استفاده از قابلیت‌های رداستون 5 دارید، از همین حالا می‌توانید با عضویت در برنامه اینسایدر، قابلیت‌های ارائه شده در این بیلد را بررسی و تست کنید. گفتنی است که برای دریافت تمامی تغییرات این بیلد از سیستم عامل ویندوز10، باید عضو بخش Fast Ring ویندوز اینسایدر شوید. عضویت در این بخش باعث می‌شود تا تعداد دفعات آپدیت‌ها و دانلودهای بخش Windows Update افزایش بسیار زیادی پیدا کند، به همین دلیل، اگر از اینترنت محدود استفاده می‌کنید و یا نیاز همیشگی به کامپیوتر خود دارید، توصیه می‌کنیم تا از عضویت در بخش Fast Ring برنامه ویندوز اینسایدر خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید