رابط کاربری ویندوز 10 رنگی‌تر می‌شود

رابط کاربری ویندوز 10 رنگی‌تر می‌شود

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آوریل 2019 یک آپدیت دیگر از سیستم عامل ویندوز 10 را آماده عرضه کند که طی آن قرار است رابط کاربری ویندوز 10 رنگی‌تر و زیباتر شود.

مایکروسافت از همین حالا در حال توسعه آپدیت‌های جدید سیستم ویندوز 10 است که نسخه‌های بتای آن را برای کاربران عضو برنامه اینسایدر آماده عرضه می‌کند. بر این اساس، بررسی‌های اخیر حاکی از آن است که مایکروسافت تصمیم دارد تا رابط کاربری ویندوز 10 را به طور کامل تغییر دهد و طی آن قابلیت‌های جدیدی را به آن‌ها اضافه کند.

کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش Personalization در تنظیمات اصلی ویندوز 10 علاوه بر تغییر رنگ آیکون‌های منوی استارت و تسکبار، اقدام به تغییر منوهای اصلی ویندوز 10 نیز بکنند. بر این اساس کاربران می‌توانند تم‌های مختلف را به صورت بهینه‌تر در ویندوز 10 تغییر دهند و برای شخصی سازی رابط کاربری ویندوز 10 دیگر نیازی به تغییرات بسیار پیچیده و غیرمعمول در سیستم عامل را نخواهند داشت.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند گزینه انتخاب خود کار رنگ پس زمینه را در ویندوز 10 فعال کنند که در زمان تغییر والپیپر رنگ کلی سیستم عامل و بخش‌های گوناگون آن را با هارمونی ویژه تغییر می‌دهد تا کاربران به صورت بهتر و با رابط کاربری جذاب‌تر از دستگاه‌های ویندوزی خود استفاده کنند.

گفتنی است که این آپدیت قرار است علاوه بر بهینه سازی رابط کاربری برای انتخاب رنگ‌های مختلف به کاربران امکان انتخاب حالت تاریک در فایل اکسپلورر را نیز بدهد تا از آن طریق کاربران علاوه بر رنگ‌های مختلف، تم تاریک را نیز روی سیستم عامل دستگاه خود اعمال کرده و از آن به صورت منحصر به فرد استفاده کنند.

ضمناً مایکروسافت هنوز اطلاعات دقیق در مورد زمان عرضه این آپدیت به کاربران را مشخص نکرده است و معلوم نیست این به روز رسانی به صورت دقیق در چه زمانی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید