دسترسی به فایل سیستم‌های لینوکس در ویندوز 10 فراهم می‌شود

دسترسی به فایل سیستم‌های لینوکس در ویندوز 10 فراهم می‌شود

حدود دو سال پیش بود که مایکروسافت اقدام به عرضه برخی از توزیع‌های لینوکس در مایکروسافت استور کرد و حالا این کمپانی تصمیم گرفته تا در توسعه بیلد جدید سیستم عامل ویندوز 10 امکان دسترسی به فایل سیستم‌های توزیع‌های لینوکس را به کاربران ارائه دهد.
Thomas Maurer یکی از کاربران و توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های ویندوزی و لینوکسی به تازگی اعلام کرده است که کاربران در آینده نزدیک از طریق آپدیت‌های ویندوز 10 می‌توانند به فایل سیستم‌های توزیع‌های نصب شده در کامپیوترهای شخصی خود دسترسی داشته باشند.
بر این اساس، به نظر می‌رسد که مایکروسافت تصمیم دارد تا از طریق CMD در داخل خود ویندوز و همچنین داخل توزیع‌های لینوکسی از طریق شبیه ساز ترمینال امکان دسترسی به فایل سیستم‌ها را به کاربران بدهد. کاربران می‌توانند از طریق دسترسی روت و اعمال دستورهای مبتنی فایل‌های مختلف را در دایرکتوری‌های مختلف توزیع‌های گنو/لینوکسی را در دستگاه خود کپی و در مکان دیگر پیست کنند. علاوه بر این، مایکروسافت تصمیم دارد تا امکان بکاپ گیری از فایل سیستم‌های لینوکسی را در حساب ذخیره سازی ابری وان درایو نیز ارائه دهد تا از آن طریق کاربران به صورت بهینه‌تر از ویندوز 10 استفاده در کنار توزیع‌های لینوکسی دسترسی داشته باشند.
مایکروسافت تصمیم دارد تا با ارائه قابلیت‌های ویژه و بهینه‌تر در ویندوز 10 کاربران و علاقه‌مندان به سیستم عامل‌های متن باز لینوکسی را به استفاده از سیستم عامل اختصاصی خود جلب کند. بر این اساس بسیاری از توسعه دهندگان با استفاده از این قابلیت به استفاده از سیستم عامل ویندوز در کنار توزیع‌های لینوکسی تشویق خواهند شد.
مایکروسافت حتی بسیاری از توزیع‌های لینوکسی را روی مایکروسافت استور به کاربران ارائه داده است تا تعداد کاربران ویندوز 10 افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید