درخواست بالای کاربران برای خرید نوت بوک‌هایی با عمر بالای 20 ساعت

درخواست بالای کاربران برای خرید نوت بوک‌هایی با عمر بالای 20 ساعت

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که 83 درصد از کاربران خواستار استفاده از کامپیوترهایی فوق سبک با عمر باتری بیش از 20 ساعت هستند.

بر اساس ادعای اخیر دو شرکت کوالکام و مایکروسافت، نظر سنجی‌ها در سال 2018 از کاربران نشان داده که عمر باتری به یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید نوت بوک‌ها و کامپیوترهای همراه تبدیل شده است. بر همین اساس، این دو شرکت تصمیم گرفته‌اند تا با همکاری یک دیگر، کامپیوترهای ویندوزی بسیار کم مصرف را توسعه دهند تا این نیاز در بازار جهانی برطرف شود.

مایکروسافت به تازگی توانسته با همکاری کوالکام، نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 را برای دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های ARM و مشخصاً اسنپدراگون 845 و بالاتر از آن را آماده عرضه کند. در این میان، نزدیک به 60 درصد از کاربران خواستار دستگاه‌هایی دسکتاپ هستند که به صورت مستقیم به شبکه اینترنت همراه متصل شوند.

حاصل همکاری مایکروسافت و کوالکام فعلاً منجر به عرضه کامپیوترهای ویندوزی با عنوان Always Connected PCs شده است. این کامپیوترها علاوه بر تجهیز به مودم‌های داخلی LTE از عمر باتری بسیار بالایی برخوردار هستند و می‌توانند تا بیش از 20 ساعت به طور مداوم روشن باقی بمانند.

در این میان، پیش بینی‌های مطرح شده از طرف تحلیل‌گران نشان می‌دهد که مایکروسافت در آینده نزدیک، حداقل یک محصول از سری سرفیس را با پردازنده ARM را آماده عرضه خواهد کرد. ویندوز 10 مبتنی بر پردازنده‌های ARM قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال را در کنار نرم افزارهای X86 دارد. همین مسئله باعث می‌شود تا دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم عامل، امکان کاربری همانند دیگر کامپیوترهای ویندوزی را داشته باشند و تنها محدودیت این دستگاه‌ها در اجرای نرم افزارهای X64 خلاصه شود.

مایکروسافت با توسعه این سیستم عامل در حقیقت چند قدم از شرکت‌های رقیب خود نظیر اپل جلوتر گام برداشته است. ویندوز 10 مبتنی بر ARM در حالی آماده تجاری سازی شده است که اپل تصمیم دارد تا از سال آینده مک بوک‌هایی را با پردازنده‌های مشابه و نسخه‌ای خاص از مک او اس آماده عرضه به بازار جهانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید