توسعه ابزار Disk Cleanup در ویندوز 10 متوقف میشود

توسعه ابزار Disk Cleanup در ویندوز 10 متوقف میشود

شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است تا ابزار Disk Cleanup را از نسخه های آتی ویندوز 10 حذف کند. بر همین اساس، این ابزار قرار است دیگر برای کاربران توسعه پیدا نکند.

برخی از کاربران اینسایدر به تازگی متوجه شده اند که این ابزار از نسخه جدید ویندوز 10 بتا حذف شده است. در عین حال، مایکروسافت نیز به صورت جداگانه پایان دادن به پروژه توسعه این ابزار را تائید کرده است. مایکروسافت در بیانیه اخیر خود اعلام کرده که cleanmgr.exe از این پس از فایل‌های سیستمی اصلی ویندوز 10 حذف میشود. این کمپانی به دلیل مسائل مربوط به عدم سازگاری ابزار دیسک کلین آپ با برخی از سیستم‌های ذخیره سازی در برخی از کامپیوترهای جدید آن را از نسخه های آینده ویندوز 10 حذف کند.

گفتنی است که کاربرانی که از این ابزار تا به امروز استفاده می‌کردند، میتوانند از طریق ابزارهای شخص ثالث اقدام به بررسی سیستم ذخیره سازی دستگاه‌های خود کنند. علاوه بر این، باید یادآور شد که بسیاری از کاربران ویندوز 10 از این ابزار برای بررسی سلامت و اطلاعات ذخیره شده در سیستم ذخیره سازی دستگاه‌های خود، استفاده نکنند.

مایکروسافت هیچ اطلاعاتی مبنی بر عرضه ابزاری جایگزین در ویندوز 10 ارائه نداده است و هنوز معلوم نیست که کاربران در آینده امکان دسترسی به ابزارهای مشابه برای مدیریت سیستم ذخیره سازی دستگاه‌های خود را خواهند داشت یا آنها مجبور به استفاده از ابزارهای متفرقه ارائه شده در مایکروسافت استور یا اینترنت خواهند بود.

علاوه بر این کاربران فعلاً امکانی برای دسترسی به اپلیکیشن Disk Cleanup در نسخه های جدید ندارند. بر همین اساس، به کاربران توصیه میشود تا در صورت تمایل برای استفاده از این ابزار تا اطلاع ثانوی آپدیت‌های جدید ویندوز 10 را روی دستگاه نصب نکنند. البته باید به یاد داشت که بستن آپدیت‌ها ممکن است باعث افزایش آسیب پذیری دستگاه و سیستم عامل در برابر نفوذهای احتمالی شود.

دیدگاهتان را بنویسید