تعداد زیادی از قابلیت‌های ویندوز 10 در آپدیت بعدی حذف می‌شود

تعداد زیادی از قابلیت‌های ویندوز 10 در آپدیت بعدی حذف می‌شود

روز گذشته اطلاعاتی مربوط به حذف بخش دیسک کلین آپ از ویندوز 10 در آپدیت جدید منتشر شد و حالا کاربران اعلام کرده‌اند که موج حذف بخش‌های مختلف ویندوز 10 تنها به این بخش محدود نخواهد بود.

بر اساس گزارش رسمی شرکت مایکروسافت که در وبلاگ رسمی ویندوز منتشر شده است، تعداد بسیاری از قابلیت‌ها و بخش‌ها از ویندوز 10 قرار است در آپدیت بعدی این سیستم عامل حذف شود. این قابلیت‌ها شامل بخش‌های جزئی، نظیر اسکنر بیزینس کارت،  و سیستم هال امنیتی مربوط به قفل گذازی ویندوز نیز می‌شوند. مایکروسافت اعلام کرده که تصمیم دارد تا بخش‌هایی که کمترین میزان استفاده از سیستم عامل ویندوز دارند را حذف کرده و به جای آن قابلیت‌های جدیدتری را به این سیستم عامل اضافه کند.

بر اساس ادعای شرکت مایکروسافت، این اقدام قرار است در آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 اعمال شود و پس از آن حجم سیستم عامل ویندوز 10 به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کند.

لیست بخش‌های حذف شده از ویندوز 10 که از آپدیت بعدی در دسترس نخواهند بود، شامل موارد زیر می‌شود:

  1. بخش اسکن کارت‌های بیزینس و مدیریت آن
  2. بخش تنظیمات فونت و unattend.xml
  3. اپلیکیشن پیش‌فرض Hologram app
  4. پردازش limpet.exe که برای سیستم امنیتی مایکروسافت آژور توسعه داده شده بود
  5. اپلیکیشن Phone Companion
  6. بخش امنیتی TPM

علاوه بر موارد فوق، سه بخش مجزا از ویندوز 10 قرار است در آپدیت بعدی نیز همچنان ارائه شود. این بخش‌ها شامل Companion device dynamic lock APIS، OneSync service و Snipping Tool می‌شود. مایکروسافت تصمیم دارد تا قابلیت‌های ارائه شده در اسنایپینگ تول را در نسخه بعدی ویندوز 10 بیشتر کند و قابلیت‌های آن را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید