تصاویر مفهومی از فایل اکسپلورر ویندوز 10 در حالت تاریک منتشر شد

تصاویر مفهومی از فایل اکسپلورر ویندوز 10 در حالت تاریک منتشر شد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط کاربران ویندوز اینسایدر، مایکروسافت در حال توسعه حالت تاریک برای فایل اکسپلورر است.

در این میان، مشخص شده است که این کمپانی تصمیم دارد تا زمان عرضه پنجمین آپدیت ویندوز 10 با عنوان رداستون 5 این قابلیت را به کاربران ارائه دهد.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی Reddit به تازگی تصویری از حالت تاریک فایل اکسپلورر در ویندوز 10 را منتشر کرده است. در این تصاویر، مشخص شده است حالت تاریک به طور کامل فایل اکسپلورر را به رنگ مشکی نمایش نمی‌دهد، بلکه این حالت با رنگ خاکستری تیره توسعه یافته است تا روند استفاده از دستگاه در محیط‌هایی که نور کمتری دارند، آسان‌تر شود.

بر اساس ادعای طراح این تصاویر، مایکروسافت تصمیم دارد تا از رنگ اکرلیک و خاکستری تیره برای تمامی قسمت‌های ویندوز 10 در حالت تاریک استفاده کند. این مسئله باعث می‌شود تا سطح کنتراست در رابط کاربری ویندوز 10 به حد متعادلی درآید و هنگام استفاده طولانی مدت در محیط‌های تاریک، کاربران خستگی کمتری را احساس کنند.  رنگ اکریلیک در حقیقت باعث می‌شود تا ظاهر صفحات در حالت تاریک، مات شده و شفافیت کمتری داشته باشند.

بر اساس ادعای کاربران، مایکروسافت تصمیم دارد تا عرضه این حالت را نهایتاً تا پاییز سال جاری میلادی و به همراه عرضه پنجمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 شروع کند.  حالت تاریک همچنین با ادغام در طراحی فلوئنت مایکروسافت باعث می‌شود تا روند استفاده و تجربه کاربری با دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 به طور کامل متحول شود و کاربران با روندی بهتر و آسان‌تر از کامپیوترهای ویندوزی خود استفاده کنند.

گفتنی است که در حال حاضر بخشی از ویندوز 10 و مشخصاً قسمت تنظیمات اصلی و اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال مجهز به این حالت شده‌اند. با این حال، بخش‌هایی نظیر پنجره فایل اکسپلورر که جزو پر استفاده ترین اجزای ویندوز 10 است، تا به امروز مجهز به حالت تاریک نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید