تب اختصاصی مایکروسافت استور برای فروش آنلاین محصولات سرفیس

تب اختصاصی مایکروسافت استور برای فروش آنلاین محصولات سرفیس

شرکت مایکروسافت به تازگی یک نوار جدید را به مایکروسافت استور ارائه شده در ویندوز 10 اضافه کرده است و طی آن تصمیم به فروش آنلاین و رسمی کامپیوترهای ویندوزی مورد تائید خود دارد.

نسخه 11802.1001.11.0 اپلیکیشن مایکروسافت استور از این پس مجهز به این نوار ویژه است و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند محصولات تائید شده مایکروسافت را مشاهده و بررسی کرده و در برخی از کشورهای دنیا آنها را به صورت آنلاین سفارش دهند. در این میان، مایکروسافت هنوز مشخص نکرده است که خدمات فرایند سفارش و خرید آنلاین محصولات ویندوزی از طریق مایکروسافت استور را در کدام کشورهای جهان ارائه می‌دهد.

محصولات ارائه شده در این بخش شامل سری محصولات خانواده سرفیس، هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت و کنسول ایکس باکس به همراه لوازم جانبی آن می‌شوند. علاوه بر محصولات رسمی، مایکروسافت برخی از کامپیوترهای ویندوزی مناسب برای بازی را که مورد تائید این شرکت نیز هستند و توسط دیگر کمپانی‌ها تولید شده‌اند نیز آماده فروش کرده است.

شایعات برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین به صورت اختصاصی در اواسط سال 2017 میلادی منتشر شد. در آن زمان برخی از کاربران ویندوز اینسایدر اعلام کردند که مایکروسافت پس از تغییر نام ویندوز استور به مایکروسافت استور، تصمیم به ارائه بخشی جداگانه برای فروش محصولات سخت افزاری و فیزیکی خود دارد.

در آن زمان تصور بر این بود که مایکروسافت در تلاش است تا دو اپلیکیشن جداگانه از استور را توسعه و آنها را در ویندوز 10 عرضه کند. این در حالی است که مایکروسافت حالا فروشگاه اینترنتی محصولات سخت افزاری خود را به عنوان بخشی از مایکروسافت استور ارائه داده است.

گفتنی است که تا پیش از این، مایکروسافت استور، صرفاً به‌ منظور فروش محصولات نرم افزاری نظیر اپلیکیشن‌ها، فیلم و محتوای دیجیتالی دیگر توسعه یافته بود. اما حالا این کمپانی تصمیم گرفته تا در کنار محتوای دیجیتالی، محصولات سخت افزاری را نیز به فروش برساند و آن را به یک فروشگاه اینترنتی مستقل تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید