تاریخ دقیق توقف پشتیبانی ویندوز ۱۰ از طرف مایکروسافت مشخص شد

تاریخ توقف پشتیبانی ویندوز ۱۰ مشخص شد

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در سال ۲۰۲۵ یعنی ۱۰ سال پس از رونمایی از این سیستم عامل، آن را بازنشسته کند. تاریخ توقف پشتیبانی ویندوز ۱۰ توسط منابع رسمی مایکروسافت تأیید شده است.

در طول روزهای گذشته خبرهایی در مورد تلاش مایکروسافت برای رونمایی از سیستم عامل ویندوز ۱۱ منتشر شده است که توسط برخی از خبرگزاری‌های قابل اتکا نیز تأیید شده است. در این میان، شرکت مایکروسافت با اعلام این موضوع که ویندوز ۱۰ قرار است تا چهار سال آینده با توقف پشتیبانی مواجه شود، به شکل ضمنی شایعات را تأیید کرده است.

ساتیا نادلا مدیر عامل اجرایی شرکت مایکروسافت نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرده که نسخه بعدی ویندوز در رویداد‌آتی این شرکت رونمایی می‌شود. منابع خبری اعلام کرده‌اند که روز ۲۴ ژوئن تاریخ مناسب برای رونمایی از ویندوز ۱‍۱ خواهد بود و سخنان ساتیا نادلا به موضوع عرضه ویندوز ۱۰ ایکس و نسخه بهبود یافته از آن مربوط نخواهد بود.

ویندوز ۱۰ در تاریخ ۲۹ جولای ۲۰۱۵ منتشر شد که یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های بهینه‌سازی کامپیوترهای شخصی نظیر سری محصولات سرفیس بود. مایکروسافت تنها چند ماه بعد از عرضه این نسخه از سیستم عامل اقدام به رونمایی از سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک نسل اول در اکتبر ۲۰۱۵ کرد که از لحاظ کاربری تفاوتی قابل توجه نسبت به نسخه‌های پیشین سرفیس داشند.

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که ویندوز ۱۱ با هدف بهبود به روند تجاری سازی کامپیوترهای شخصی عرضه شده در بازار جهانی پس از بحران کرونا کمک کند. برخی دیگر از تحلیلگران نیز این موضوع را به تلاش مایکروسافت برای رقابت با شرکت اپل و نسخه جدید macOS Monterey مربوط دانسته‌اند، با این حال فعلاً در مورد ویندوز ۱۱ و مشخصات آن خبری نیست و تنها خبر مورد تأیید این است که تاریخ توقف پشتیبانی ویندوز ۱۰ چهار سال دیگر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید