بررسی قدرت نمایشگر سرفیس پرو 4 (بخش دوم)

بررسی قدرت نمایشگر سرفیس پرو 4 (بخش دوم)

نوآوری در طراحی و استفاده از قطعات باکیفیت، مهم‌ترین ویژگی‌های کلیدی در تمامی تبلت‌های سرفیس پرو هستند. سرفیس پرو 4 و سرفیس پرو 2017 به‌عنوان دو نسل آخر این کامپیوترهای فوق سبک، مجهز به باکیفیت‌ترین نمایشگرها میان تبلت‌ها شده‌اند و از پنل LCD با بازدهی بسیار بالا استفاده‌ می‌کنند.

در بخش اول نکاتی نظیر قدرت حذف انعکاس، بازدهی پیکسل‌ها، شدت و دقت کنتراست و شدت روشنایی بررسی شد. حال می‌خواهیم ادامه خصوصیات نمایشگر سرفیس پرو 4 را بررسی کنیم.

قدرت سخت افزاری

سرفیس پرو 4 مجهز به روکش ضد خش گوریلا گلس 4 است که علاوه بر رابط لمسی، دارای قلم استایلوس PixelSense نیز هست. نمایشگر سرفیس پرو 4 در برابر خط و خش مقاوم مناسبی از خود نشان می‌دهد و تنها در صورت شکستگی کامل آن ممکن است در کارکرد رابط لمسی اختلال ایجاد شود.

بازدهی در محیط با نور کم

سیستم هوشمند به کار رفته در سرفیس پرو 4 این امکان را به دستگاه می‌دهد تا در شدت‌های مختلف نور محیطی نیز بازدهی و کیفیت خود را به‌صورت یکسان حفظ کند. سرفیس پرو 4 یک تبلت 12 اینیچی است و این مسئله شاید در نگاه اول به‌اندازه اسمارت فون ها مهم نباشد. چرا که موارد کمتری پیش میاید که در تاریکی مطلق، و یا زیر نور آفتاب به استفاده از آن نیاز مبرم ایجاد شود.

با این حال کیک استند به کار رفته در بخش پشتی سرفیس می‌تواند ابزاری کمکی برای تعیین زاویه صحیح در حین استفاده باشد تا شرایط مختلف بر حسب شدت نور در کارکرد سرفیس اختلال ایجاد نکند.

بازدهی قدرت نمایشگر

شاید در بررسی ابتدایی به دلیل بزرگ‌تر بودن اندازه نمایشگر این فکر به ذهن برسد که پنل نمایشگر سرفیس پرو قدرت بیشتری به نسبت تبلت‌های کوچک‌تر نظیر آیپد ایر داشته باشد. با این حال حقیقت این است که نمایشگر سرفیس در مقایسه با آیپد ایر 2 به‌اندازه برق مصرف می‌کند.

سرفیس پرو 4 همچنین مصرف برقی هم تراز با سرفیس پرو 3 دارد. این در حالی است که تعداد پیکسل‌های آن در هر اینچ، میزان روشنایی آن و دیگر فاکتورهای کیفی آن بهتر از نسل قبلی‌اش شده است. پنل پشتی نمایشگر سرفیس پرو 4 از اکسید فلز IGZO بهره می‌برد که مصرف برق نور پس زمینه را کاهش می‌دهد. به همین دلیل این نمایشگر می‌تواند با مصرف کمترین انرژی و باتری بیشترین حد نور را داشته باشد.

 

به‌طور کل مایکروسافت به جمع آوری بهترین فاکتورهای کیفی و کمی در کنار یکدیگر، تک‌تک قطعات سرفیس پرو 4 را در بهترین حالت ممکن تولید کرده است. البته این مسئله تعجبی هم ندارد. چرا که سرفیس پرو 4 اولین قدم مایکروسافت پس از تولید سرفیس پرو 3 است و تلاش می‌کند تا با ارائه محصولی باکیفیت، جایگاه خود را در میان سازندگان مهم محصولات سخت افزاری و کامپیوترهای همراه حفظ کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید