بررسی طراحی فوق العاده سخت افزاری سرفیس لپ تاپ

بررسی طراحی فوق العاده سخت افزاری سرفیس لپ تاپ

محصولات سخت افزاری خانواده سرفیس مدتی است که توجه بسیاری از کاربران محصولات الکترونیکی هوشمند و کامپیوتر های هیبریدی را خود جلب کرده است. ماه گذشته مایکروسافت یکی از جدید ترین محصولات این خانواده را با نام سرفیس لپ تاپ معرفی کرد. سرفیس لپ تاپ که در ابتدا با هدف آموزشی و به عنوان یک لپ تاپ دانشجویی عرضه شده، دارای Windows 10S است و با سرخت افزار بسیار قوی تولید شده است.
وب سایت iFixit اخیرا اقدام به باز گشایی این محصول و تکه تکه کردن قطعات آن کرده تا نحوه طراحی سخت افزاری مایکروسافت را به نمایش بگذارد.این وب سایت پس از باز کردن این محصول متوجه طراحی خاص و منحصر به فرد این محصول شده است. سرفیس لپ تاپ مانند تمام محصولات خانواده سرفیس دارای هیچ گونه پیچ در طراحی بدنه خود نیست و اتصال صفحه نمایش آن با دستگاه دقیقا مانند آنچه که در سرفیس پرو 4 و سرفیس پرو 3 تا پیش از این شاهد آن بودیم از طریق چسب انجام شده است.
روند اتصال صفحه نمایش، اتصال باتری به بدنه و تحوه طراحی صفحه کلید به شکلی است که تعمیر پذیری این محصول را برای افراد غیر متخصص دشوار میکند. تلاش بسیار دقیق مایکروسافت برای کوچکتر و سبک تر ساختن دستگاه و همچنین استفاده از قطعات سخت افزاری قدرتمند مانند پردازنده intel Core i5 باعث شده تا تعمیر پذیری این دستگاه تا حدودی، برای افراد متفرقه دشوار باشد. به همین دلیل، روند تعمیراتی این دستگاه باید توسط افراد متخصص و کار بلد در این زمینه انجام گردد. همچنین میتوانید روند بازگشایی این محصول را از طریق این لینک مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید