بخش جست و جوی ویندوز 10 مجهز به ردیاب ویروس کرونا شد

جست و جوی ویندوز 10

شرکت مایکروسافت به تازگی بخش جدیدی را به بخش جست و جوی ویندوز 10 اضافه کرده است که از آن طریق کاربران می‌توانند اطلاعات بهتری در مورد ویروس کرونا دریافت کنند.

این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا نتایج مربوط جست و جوی کلمه ویروس کرونا و Covid-19 را به صورت سریع از بخش استارت مشاهده کنند و دیگر نیازی به باز کردن مرورگر نداشته باشند. این اطلاعات از نتایج فهرست شده موتور جست و جوهای اختصاصی مایکروسافت یعنی بینگ و MSN به دست میاید و مایکروسافت در اکثر اطلاعات منتشر شده دخل و تصرفی ندارد.

گفتنی است که این قابلیت برای تمامی کاربران سراسر دنیا که از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می‌کنند ارائه شده است و تحریم‌های سیاسی و اقتصادی در عرضه آن به کاربران نقشی ندارد. مایکروسافت همانند بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری ابزارهای ویژه و منحصر به فردی را از طریق محصولات و سرویس‌های نرم افزاری خود به کاربران ارائه داده است تا از آن طریق اطلاع رسانی دقیقی در مورد این بیماری رخ دهد.

تا پیش از این دو شرکت گوگل و اپل بر سر توسعه یک API مشترک برای تلفن‌های هوشمند اندرویدی و آیفون‌ها به توافق رسیده بودند تا از آن طریق به کاربران امکان دسترسی و تشخیص سریع افراد مشکوک به بیماری کووید 19 را شناسایی و مشاهده کنند. شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا احتمالاً در این همکاری نیز شرکت کند و امکانات ویژه‌ای را برای کاربران در نظر بگیرد.

علاوه بر این، بنیاد خیریه بیل گیتس، مؤسس و مدیر عامل اسبق شرکت مایکروسافت نیز برای کمک کردن مالی درزمینهٔ درمان و یافت واکسن کووید 19 بودجه قابل توجهی را در نظر گرفته بود.

گفتنی است که تنها شرط استفاده از این قابلیت در ویندوز 10 نصب بودن آپدیت اکتبر 2019 و نسخه جدیدتر آن است و کاربران نسخه‌های پیشین امکان استفاده از این قابلیت را نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید