اپل اعتراف کرد که محبوبیت ویندوز 10 چهار برابر مک است

اپل اعتراف کرد که محبوبیت ویندوز 10 چهار برابر مک است

روز گذشته شرکت اپل اطلاعات جدیدی را از نوع فروش و میزان کاربران محصولات خود فاش کرد که در این میان اطلاعات مربوط به کاربران مک سروصدای زیادی به پا کرده است. بر همین اساس اپل ادعا کرده است که در حال حاضر از تمام نسخه های مک، نزدیک به صد میلیون کاربر فعال وجود دارد که به نسبت آمار فروش شرکت بزرگی مثل اپل، این عدد بسیار پایین به نظر میرسد. اما با وجود این آمار پایین نیز اپل ادعا کرده که از این مسئله شگفت زده نیست و در عین حال قصد ندارد تغییری برای افزایش آمار کاربران انجام دهد.
این در حالی است که مایکروسافت ادعا کرده که تا به امروز نزدیک به یک میلیارد دستگاه مجهز به انواع نسخه های ویندوز در دنیا مورد استفاده قرار گرفته اند که در این میان از اکتبر 2015 که مایکروسافت نسخه جدید سیستم عامل ویندوز را معرفی کرده، علاقه به این سیستم عامل بیشتر نیز شده است. طبق ادعای مایکروسافت در حال حاضر نزدیک به 400 میلیون کاربر فعال برای ویندوز 10 وجود دارد که به نسبت آمار مشابه برای سیستم عامل مک بسیار قوی تر به نظر میرسد.
البته همانطور که گفته شد اپل اذعان کرده که از این آمار شگفت زده نیست و از میزان فروش مک بوک بسیار راضی است و قصد ندارد که تغییری در روند تولید مک ایجاد کند و علاوه بر این طبق ادعای خود اپل میزان بالای فروش آیپد و آیفون در سال های اخیر توانسته سود مورد نظر این کمپانی را فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید