اپل ادعا میکند که قفل آیفون به طور متوسط 80 بار در روز باز میشود.

اپل ادعا میکند که قفل آیفون به طور متوسط 80 بار در روز باز میشود.

در چند وقت گذشته با بالا گرفتن بحث میان اپل و پلیس فدرالی آمریکا بر سر شکستن قفل آیفون، گفتگو ها در مورد امنیت تلفن های هوشمند و شرکت های تولید کننده این محصولات، و همکاری آنها با دولت ها بسیار بالا گرفته است. در این میان اپل برای اثبات امنیت آیفون، آمار بسیار جالبی را در مورد قفل تلفن های هوشمند خود در یک کنفرانس خبری ارائه داده است. اپل ادعا میکند که کاربران آیفون به طور متوسط 80 بار توسط صاحبان خود قفل و دوبار باز میشوند. همچنین اپل اضافه کرد که 89 در صد صاحبان آیفون از هر دو روش اسکن اثر انگشت و کد چند رقمی برای باز کردن آیفون خود استفاده میکنند. علاوه بر این اپل میگوید هدفش از فاش کردن این اطلاعات، این است که به کاربرانش اطمینان دهد که اطلاعات و امنیتشان همواره محفوظ باقی خواهد ماند.
از طرفی در سال 2013 از یک منبع غیر رسمی اعلام شده بود که کاربران آیفون به طور متوسط روزانه نزدیک به 150 بار آیفون خود را چک میکنند.
علاوه بر این، اپل به دلیل اتفاقات امنیتی اخیر محصولاتش مانند فاش شدن اطلاعات آیفون برخی از مشاهیر و درگیری های اخیر با اف بی آی بر سر شکستن قفل آیفون، در تلاش است تا اذهان عمومی را نسبت به امنیت کاربرانش و حریم شخصی آنها بهبود بخشد.
منبع: theverge

دیدگاهتان را بنویسید