اپلیکیشن‌های سازگار با اسنپدراگون به ویندوز استور آمدند

اپلیکیشن‌های سازگار با اسنپدراگون به ویندوز استور آمدند

مایکروسافت به تازگی امکان پشتیبانی، ارائه و عرضه اپلیکیشن‌های سازگار با پردازنده‌های اسنپدراگون را به ویندوز استور آورده است.
تا پیش از این، تمامی موارد ارائه شده در مایکروسافت استور برای تمامی دستگاه‌های ویندوزی ارائه می‌شد. در حقیقت تمامی موارد ارائه شده در این استور نرم افزاری، محدودیتی برای نصب در هیچ دستگاهی نداشتند و تنها برخی از آن‌ها نسخه سازگار با ایکس باکس وان نیز داشتند که کاربران این کنسول می‌توانستند اپلیکیشن‌های مورد نظر خودشان را با رابط کاربری کنسول نسل هشتمی ایکس باکس اجرا کنند.
اما حالا مایکروسافت تصمیم گرفته تا دسته بندی اپلیکیشن‌های ارائه شده در استور را بر اساس نوع دستگاه‌های پشتیبانی کننده دسته بندی کند. بر همین اساس، استور از این پس اپلیکیشن‌ها و موارد مختلف را با توجه به دستگاه‌های پشتیبانی شده دسته بندی می‌کند.
این دسته بندی شامل موارد ارائه شده در ایکس باکس وان، سرفیس هاب، کامپیوترهای ویندوزی عادی و دیگر دستگاه‌های مبتنی بر نسخه اس ویندوز 10 و همچنین Always Connected PC ها که با پردازنده‌های اسنپدراگون ساخته شده‌اند، می‌شود.
کاربران از این پس می‌توانند اپلیکیشن‌ها را پیش از دانلود و نصب، بررسی کرده و از سازگاری آن‌ها با تمامی دستگاه‌های خود مطمئن شوند.
علاوه بر این، توسعه دهنده‌ها نیز می‌توانند دسترسی بیشتری برای توسعه نرم افزارهای تائید شده و قانونی برای دستگاه‌های مختلف تولید شده توسط مایکروسافت و مبتنی بر سیستم عامل ویندوز داشته باشند.
مایکروسافت در تلاش است تا با بهبود استور مخصوص خود، دسترسی اپلیکیشن‌های Win32 را تا سال آینده میلادی محدود کند. به همین دلیل، این شرکت از همین حالا پروژه خود برای تکمیل و بهبود استور را شروع کرده است. ردموندی ها در تلاش‌اند تا موارد ارائه شده در مایکروسافت استور را به عنوان یک جایگزین مناسب برای اپلیکیشن‌های Win32 و متفرقه به کاربران معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید