اندروید عامل نفوذی در اکوسیستم مایکروسافت

اکوسیستم مایکروسافت

Joe Belfiore در مجموعه توییت هایی که بامداد امروز منتشر کرد، اعلام کرده که مایکروسافت دیگر به دنبال توسعه سخت افزارهای سازگار با نسخه موبایل ویندوز 10 نیست. این در حالی است که برخی از طرفداران ویندوز فون همچنان به  منتظر آپدیت‌های جدید باقابلیت‌های تازه برای ویندوز موبایل بوده‌اند که حالا مشخص شده که تلفن هوشمند آن‌ها دیگر توسط مایکروسافت آپدیت نمی‌شود.

البته Joe Belfiore اعلام داشته که مایکروسافت هنوز پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل را  همانند ویندوز 8.1 متوقف نکرده و هنوز از آن پشتیبانی می‌کند. در زمان عرضه و انتشار آپدیتCreators نیز ردموندی‌ها با عدم ارائه بسیاری از قابلیت‌های این آپدیت در نسخه موبایل این مسئله را به‌طور کامل نشان داده بودند که غول ردموند در حال پایان دادن به عمر پلتفرم موبایل خود است.

پلتفرم ویندوز موبایل نزدیک به یک سال است که توسط مایکروسافت کنار گذاشته شده است اما تا به امروز هیچ بیانیه رسمی از آن منتشر نشده بود. اما حالا Belfiore با توییت‌های خودش پایان عمر این پلتفرم را اعلام کرده است.

مایکروسافت از زمان روی کار آمدن ساتیا نادلا بیشتر تلاش می‌کند تا در حوزه توسعه اپلیکیشن‌های انحصاری برای اندروید و iOS فعالیت کند و به‌جای آن تمرکز کمتری روی توسعه سیستم عامل حوزه موبایل ایجاد کند.

وی همچنین ادعا کرد که او نیز مانند بیل گیتس به اندروید مهاجرت کرده و حالا از یک تلفن هوشمند اندرویدی استفاده خواهد کرد.

یکی از مهم‌ترین علل ضعف پلتفرم ویندوز فون این بود که بسیاری از توسعه دهندگان تمایلی به توسعه اپلیکیشن‌های خود برای این حوزه نداشتند و همین مسئله باعث شده بود تا بسیاری از برنامه‌های کاربردی برای کاربران ویندوز فون در استور انحصاری مایکروسافت موجود نباشد.

 

ویندوز موبایل در حالی توسط توسعه دهنده اصلی خودش کنار گذاشته میشود که اکتبر دو سال پیش مایکروسافت از نسخه جدید پرچمدار خود با نام لومیا 950 و لومیا 950 ایکس ال در جریان رویداد 29 اکتبر 2015 رونمایی کرده بود.

پیش از این نیز تنها چند ماه پیش، مایکروسافت اعلام کرده بود که دیگر از نسخه 8.1 ویندوز فون پشتیبانی نمیکند و کاربران باید این تلفن های هوشمند را مرده حساب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید