اطلاعات بیشتری از عرضه دستیار صوتی الکسا برای ویندوز منتشر شد

اطلاعات بیشتری از عرضه دستیار صوتی الکسا برای ویندوز منتشر شد

اخبار و گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که شرکت آمازون تصمیم به عرضه دستیار هوشمند صوتی خود با عنوان الکسا برای کامپیوترهای ویندوزی دارد.
تا پیش از این، مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده ویندوز 10 همکاری خود با آمازون بر سر ادغام دو دستیار هوشمند صوتی کورتانا و الکسا را تائید کرده بود. با این حال اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که آمازون تصمیم دارد تا دستیار هوشمند خود را برای دستگاه‌های مختلف عرضه کند. آمازون از چند روز پیش پشتیبانی از دستیار الاتوسط،را برای تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید و iOS را عرضه کرده بود و حالا اطلاعاتی جدید از تصمیم این شرکت برای عرضه الکسا در پی سی‌ها منتشر شده است.
بر اساس گزارش‌های اخیر، مایکروسافت و آمازون برای ادغام کورتانا و الکسا به تفاهم رسیده‌اند و در آینده‌ای نزدیک شاهد ارائه دستیار هوشمند ترکیبی در ویندوز 10 خواهیم بود. Mary Jo Foley، گزارشگر ZDNet به تازگی اطلاعاتی در این زمینه منتشر کرده است.
بر اساس توییت اخیر وی، الکسا در سه ماهه ابتدایی سال 2018 میلادی آماده عرضه در کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 خواهد شد. بر همین اساس، الکسا قرار است در لپ تاپ‌های ویندوزی تولید شده توسط کمپانی‌های ایسر، اچ پی، ایسوس و لنوو برای کاربران آمریکایی عرضه شود.
صفحه رسمی این دستیار هوشمند صوتی از همین حالا اقدام به ارائه سرویس پیش ثبت نام برای کاربران این دستگاه‌ها کرده است و کاربران آمریکایی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند از همین حالا می‌توانند با رفتن به صفحه رسمی الکسا اقدام به ثبت نام کنند.
الکسا همچنین قرار است با محدودیتی ویژه برای کاربران ویندوز عرضه شود. بر همین اساس، الکسا در کامپیوترهای شخصی قادر به کنترل سرویس‌های پخش موسیقی نظیر اسپاتیفای و پاندورا نیست. علاوه بر این، تماس‌های صوتی از طریق این دستیار فعلاً فعال نخواهد بود.
در این میان آمازون هنوز اطلاعاتی در مورد عرضه الکسا در سری محصولات خانواده سرفیس ارائه نداده است. با این حال پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک و پس از انجام تست‌های مختلف این دستیار هوشمند در سرفیس ها نیز قابلیت ارائه خدمات مختلف را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید