استور در ویندوز 10 تغییر نام داد

استور در ویندوز 10 تغییر نام داد

تا پیش از این اخبار و شایعات انتشار یافته از برخی از کاربران Fast Ring سرویس ویندوز اینسایدر خبر از تغییرات کلی در استور ویندوز 10 می دادند. این در حالی است که در هفته گذشته مایکروسافت طراحی جدیدی از ویندوز استور را ارائه داده بود که تغییرات کمتری به نسبت تغییراتی که کاربران اینسایدر گزارش داده بودند، داشت.

اما حالا ردموندی ها، استور جدید مخصوص ویندوز 10 را با کاملترین تغییراتی که تا به امروز در این مجموعه دیده شده ارائه داده اند. استور جدید قرار است در آپدیت پاییزی به صورت عمومی عرضه شود. با این وجود در آپدیت جدید حتی نام استور نیز تغییر پیدا کرده و Microsoft Store از این پس با نام Windows Store شناخته خواهد شد. ویندوز استور جدید قرار است بسیاری از وظایف روزمره برای دانلود و خرید محصولات دیجیتال شامل اپلیکیشن، بازی، فیلم، موسیقی و کتاب الکترونیکی را بر عهده داشته باشد.

نام Windows Store در حال حاضر تنها برای کاربران اینسایدر ارائه شده که در آن حتی آیکون جدیدی طراحی شده است و در آپدیت پاییزی آماده عرضه نهایی به عموم کاربران خواهد شد.

ویندوز استور تا پیش از این با نام مایکروسافت استور در ویندوز 10 فهالیت می کرد. مایکروسافت با عرضه مایکروسافت استور تصمیم داشت تا فعالیت در زمینه عرضه محصولات نرم افزاری وابسته به سیستم عامل اختصاصی اش را گسترش دهد. این در حالی است که عدم وجود اپلیکیشن های کاربردی در کنار اپلیکیشن های بی مورد و حتی برنامه های مربوط به دانلود و نمایش غیر قانونی فیلم و موزیک باعث موجی از انتقادات نسبت به مایکروسافت استور شده بود.

بر همین اساس ردموندی ها تصمیم گرفته اند تا با طراحی جدید و قوانین سخت گیرانه تر برای عرضه اپلیکیشن ها در استور و پس از عرضه آپدیت پاییزی، محبوبیت این مارکت نرم افزاری را افزاریش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید