احتمال معرفی محصولات جدید سرفیس در ماه آینده

احتمال معرفی محصولات جدید سرفیس در ماه آینده

تحلیل‌ها و شایعات اخیر منتشر شده حاکی از آن است که مایکروسافت به احتمال زیاد از نسل جدید محصولات سخت افزاری خود در ماه فوریه رونمایی می‌کند.
عرضه نسخه LTE سرفیس پرو 2017 باعث شده تا بسیاری از تحلیلگران بر این باور باشند که مایکروسافت تصمیم به ورود دوباره به حوزه دستگاه‌های همراه دارد
. بر همین اساس وب سایت windowscentral طی مقاله‌ای تحلیلی ادعا کرده که این شرکت به احتمال زیاد در ماه فوریه سال 2018 و مشخصاً در جریان نمایشگاه جهانی موبایل که در بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود از نسل جدید سری محصولات خانواده سرفیس به همراه قابلیت اتصال به شبکه همراه LTE و یا حتی 5G رونمایی می‌کند.
تا پیش از این، اطلاعات و شایعات تائید نشده زیادی در مورد تلاش ردموندی ها برای تولید یک تلفن هوشمند از خانواده سرفیس پرده برداشته بودند. این شایعات تأکید داشتند که مایکروسافت در تلاش است تا محصولی با عنوان سرفیس فون و یا سرفیس نوت را به همراه دو نمایشگر مجزای مجهز به پنل OLED و قابلیت تا شوندگی به دنیا معرفی کنند.
اما حالا گزارش تحلیلی وب سایت یاد شده بر این باور است که این شرکت در جریان نمایشگاه MWC 2018 حداقل از یک سرفیس با قابلیت اتصال به شبکه همراه LTE یا 5G رونمایی می‌کند. حتی در صورت عدم وجود محصولی از نوع تلفن هوشمند، مایکروسافت ممکن است یکی از محصولات کنونی سری سرفیس را به قابلیت اتصال به شبکه همراه تجهیز کند. بر همین اساس، پیش بینی‌ها بر این باور هستند که سرفیس لپ تاپ یا سرفیس بوک با قابلیت اتصال به شبکه LTE به دنیا معرفی خواهند شد.
از طرفی، گسترش نسل پنجم ارتباط همراه یا همان 5G در برخی از کشورهای دنیا باعث شده تا حدس و گمان‌هایی در زمینه تلاش شرکت بزرگ ردموند برای تولید محصولاتی با پشتیبانی از این شبکه ارتباطی منتشر شود. برخی از اپراتورهای همراه در آمریکای شمالی، اروپا و چین اعلام کرده‌اند که در سال 2018 از شبکه همراه نسل پنجم پشتیبانی خواهند کرد. همین مسئله می‌تواند نشانه‌ای از عرضه سرفیس ها با قابلیت اتصال به 5G به حساب آید.

دیدگاهتان را بنویسید