آیا تلفن هوشمند جدید مایکروسافت تا یک ماه دیگر عرضه می‌شود؟

آیا تلفن هوشمند جدید مایکروسافت تا یک ماه دیگر عرضه می‌شود؟

مدت زیادی است که کمپانی بزرگ ردموند در تلاش برای ساخت یک تلفن همراه از خانواده محصولات سرفیس بوده که باعث بوجود آمدن شایعات زیادی شده است.

معرفی آیفون 10 با قابلیت فیس آی دی از یک طرف، و شکست لومیا 950 به عنوان آخرین تلفن هوشمند ویندوز فونی باعث شده تا مایکروسافت این بار به دنبال ساخت یک تلفن هوشمند خاص باقابلیت‌هایی بیش از حد تصور باشد تا بتواند با شرکت هایی همچون اپل رقابت کند.

تا پیش از این پتنت‌های زیادی از طرف ردموندنشین‌ها به ثبت رسیده که نشان از تلاش مهندس‌های این شرکت برای ساخت یک محصول غیر معمول باقابلیت‌هایی فراتر از تلفن‌های هوشمند امروزی می‌داد. شایعات همچنین تأکید داشتند که مایکروسافت به دنبال ساخت یک دستگاه تاشوی دارای دو نمایشگر مجزا است که قابلیت‌های یک کامپیوتر ویندوزی را در غالب یک موبایل ارائه می‌دهد.

از طرف دیگر برخی نام این تلفن هوشمند را سرفیس فون یا سرفیس نوت گذاشته‌اند که امکاناتی نظیر پشتیبانی از قلم استایلوس، بهره‌گیری از بدنه به جای آنتن و احتمالاً بهره مندی از خروجی صدای جک 3.5 میلی‌متری با ساخت یک پورت انعطاف‌پذیر را در دل خود جای داده است.

البته در ماه پیش تصاویری از وب سایت gizmodo منتشر شد که نشان از یک دستگاه تا شونده با عنوان Microsofts Courier یا “قاصد موبایلیِ مایکروسافت” داشت. این دستگاه شبیه یک تلفن هوشمند بزرگ با قابلیت تا شوندگی است که با استفاده از چیپ ست ARM تولید شده و قابلیت اجرای ویندوز 10 را دارد.

این خبر در کنار اینکه مایکروسافت تا دسامبر امسال دستگاه‌هایی با عنوان موبایل پی سی را با استفاده از پردازنده جدید اسنپ دراگون و ویندوز 10 تولید می‌کند، باعث شده تا بازارِ شایعات در مورد عرضه این محصول آن هم تا یک ماه دیگر داغ‌تر شوند.

در صورت حقیقت داشتن این شایعه، مایکروسافت تنها تا یک ماه دیگر از یک تلفن هوشمند دو نمایشگره با قابلیت تا شوندگی و اجرای ویندوز 10 با محیط یونیورسال این سیستم عامل رونمایی خواهد کرد.

مایکروسافت تا پیش از این نیز روی دستگاه‌های همراه از خانواده سرفیس کار کرده بود.  تا جایی که حتی سال گذشته Panos Panay پروژه کنسل شده “سرفیس مینی”  که قرار بود در سال 2015 به بازار عرضه شود را تایید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید