آپدیت جدید ویندوز 10 با بهبود هر چه بیشتر حالت تاریک در فایل اکسلپلورر منتشر شد

آپدیت جدید ویندوز 10 با بهبود هر چه بیشتر حالت تاریک در فایل اکسلپلورر منتشر شد

شرکت مایکروسافت یک ماه پس از عرضه حالت تاریک برای کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدر، بیلد 17686 این سیستم عامل را با بهبودهای هرچه بیشتر منتشر کرده است.

تغییرات مربوط به حالت تاریک در این بیلد توسط شخصی با نام کاربری JenMsft در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده است. وی تصویری از تغییرات و به روز رسانی‌های انجام شده در حالت تاریک فایل اکسپلورر را منتشر کرده است. در تصویر منتشر شده، نشان داده شده است که فایل اکسپلورر جدید علاوه بر پشتیبانی از حالت تاریک، امکان باز کردن دایرکتوری‌های مختلف را از طریق تب‌های گوناگون نیز دارد.

در این بیلد، بالانس رنگ‌های تاریک به کار رفته در فایل اکسپلورر بهبود یافته است تا تشخیص موارد گوناگون در این حالت بهتر شود. نزدیک به یک ماه پیش، مایکروسافت با عرضه یک آپدیت نرم افزاری، اقدام به شروع فرایند تست حالت تاریک در بخش‌های مختلف سیستم عامل ویندوز 10 کرد.

از طرفی شرکت اپل دو روز پیش در جریان WWDC 2018 از نسخه جدید سیستم عامل دسکتاپ خود با عنوان macOS Mojave رونمایی کرد. در حقیقت تنها تغییر مهم ارائه شده در این نسخه از سیستم عامل، ارائه قابلیت پشتیبانی از حالت تاریک، با شباهت بسیار زیاد به قابلیت مشابه در ویندوز 10 بوده است. در این میان به نظر می‌رسد که تصمیم مایکروسافت برای بهبود و ارائه این آپدیت، در راستای رقابت هر چه بیشتر با اپل و قابلیت جدید سیستم عامل macOS Mojave بوده است.

بر همین اساس، بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان پیش بینی کرده‌اند که در آینده نزدیک، حالت تاریک به عنوان مهم‌ترین خصوصیت ظاهری تمامی پلتفرم‌های کامپیوترهای دسکتاپ تبدیل خواهد شد.

گفتنی است، بیلد 17686 در حال حاضر تنها برای کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدر ارائه شده است و قرار است در آینده نزدیک و پس از پایان تست‌های مختلف، برای تمامی کاربران عمومی نیز ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید