آپدیت بهاری به صورت رسمی برای کاربران عمومی عرضه شد

آپدیت بهاری به صورت رسمی برای کاربران عمومی عرضه شد

پس از چند ماه انتظار، شرکت مایکروسافت، خود را برای عرضه عمومی آپدیت بهاری آماده کرده است و کاربران ویندوز 10 از همین حالا می‌توانند آن را روی دستگاه خود نصب کنند.

آپدیت بهاری سازندگان یا  Spring Creators Update در حقیقت چهارمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 به حساب میاید که طی آن طراحی رابط کاربری، و مسائل مربوط به بازدهی سیستم عامل بهبود یافته است. مایکروسافت در توسعه این آپدیت تلاش زیادی کرده تا سرعت نصب آن روی دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 را کاهش دهد.

از همین جهت، شرکت مایکروسافت اعلام کرده که روند نصب این آپدیت نزدیک به 63 درصد نسبت به آپدیت پاییزی کاهش داشته است و بسیاری از دستگاه‌ها با کانفیگ‌های معمول نزدیک به سی دقیقه برای نصب آن زمان صرف خواهند کرد. لازم به ذکر است که میزان زمان صرف شده برای دریافت و نصب آپدیت‌های ویندوز، ارتباط مستقیمی با سرعت اینترنت و کانفیگ دستگاه دارد با این حال آپدیت جدید با سرعت بیشتری نسبت به به‌روز رسانی‌های قبلی روی دستگاه‌ها نصب می‌شود.

آپدیت بهاری، به صورت خودکار و از طریق بخش Windows Update برای دستگاه‌ها نصب خواهد شد. البته باید اشاره کرد که در این روش به‌روز رسانی، محتویان آپدیت به صورت مرحله‌ای برای کاربران سراسر جهان ارائه خواهد شد و کاربران نقشی در دریافت آن نخواهند داشت. از همین حیث، دریافت آپدیت یاد شده برای برخی از دستگاه‌ها ممکن است تا یک ماه به تعویق بیافتد.

کاربرانی که تصمیم دارند تا در سریع‌ترین زمان ممکن آپدیت جدید ویندوز 10 را دریافت کنند، می‌توانند از طریق عضویت در برنامه اینسایدر، و یا دریافت و اجرای دستیار آپدیت مایکروسافت با عنوان Windows 10 Update Assistant از وب سایت رسمی این کمپانی به‌روز رسانی جدید را دریافت و روی دستگاه خود نصب کنند.

به کاربران توصیه می‌شود تا در هنگام نصب این آپدیت، موارد احتیاط را رعایت کرده و پیش از آن از اطلاعات موجود در دستگاه خود بکاپ بگیرند. علاوه بر این، در حین نصب این به‌روزرسانی، حتماً از شارژ دستگاه و عدم خاموشی ناگهانی آن اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید