آپدیت اکتبر 2018 برخی از فایل‌های شخصی را پاک می‌کند!

آپدیت اکتبر 2018 برخی از فایل‌های شخصی را پاک می‌کند!

آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 به تازگی عرضه شده است و حالا برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که این به روز رسانی باعث پتک شدن برخی از فایل‌های شخصی ذخیره شده در داخل دستگاه‌ها می‌شود.

فایل‌های پاک شده کاربران در فرایند نصب آپدیت اکتبر 2018 در دایرکتوری documents، Pictures و هر آنچه در مجموعه Users ذخیره شده باشند بوده و کاربران پس از آپدیت کردن سیستم عامل خود دیگر امکان دسترسی به آن‌ها را ندارند. تحلیلگران با بررسی‌های آتی متوجه شده‌اند که این مسئله به بکاپ گرفتن خودکار وان درایو در ویندوز 10 مربوط می‌شود. در حقیقت پس از نصب آپدیت جدید ممکن است برخی از فایل‌های کاربران توسط نرم افزار وان درایو حذف شوند.

جالب اینجا است که استفاده از ریستور پوینت‌های گرفته شده پیشین در ویندوز 10 نیز باعث بازیابی اطلاعات ذخیره سازی شده در کامپیوتر نمی‌شود و کاربران به هیچ وجه امکان ریکاوری این فایل‌ها را نخواهند داشت. این مسئله باعث ایجاد سروصدای زیادی در میان کاربران کامپیوترهای ویندوزی شده است و آن‌ها از این مسئله به شدت عصبانی هستند.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده این مشکل تنها برای برخی از کاربران اینسایدر ایجاد شده است و کاربران عادی که تا پیش از این نسخه‌های بتای ویندوز 10 را روی دستگاه خود نصب نکرده باشند برای آپدیت و استفاده از این به روز رسانی جدید مشکلی ندارند.

بر همین اساس، به کاربران دستگاه‌های ویندوزی که عضو برنامه اینسایدر شده‌اند، توصیه می‌شود تا پیش از نصب شدن آپدیت‌های جدید ویندوز 10 اقدام به بکاپ گرفتن از اطلاعات مهم خود در ذخیره سازی ابری یا هارد اکسترنال و فلش مموری کنند. آپدیت‌های ویندوز 10 به صورت خودکار نصب می‌شوند و به همین دلیل ممکن است اقدام دیر هنگام کاربران برای بکاپ گرفتن اطلاعات منجر به پاک شدن آن‌ها از کامپیوترهای ویندوزی شود.

دیدگاهتان را بنویسید