آپدیت الحاقی ویندوز 10 باعث به هم ریختگی برخی از وب سایت‌ها می‌شود

آپدیت الحاقی ویندوز

شرکت مایکروسافت به تازگی و مشخصاً در روز پنجشنبه یک آپدیت الحاقی ویندوز 10 را برای کاربران این سیستم عامل آماده عرضه کرد که باعث خرابی و به هم ریختگی برخی از وب سایت‌ها می‌شود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از طرف کاربران سراسر جهان بسیاری از وب سایت‌های مختلف، به‌خصوص وب سایت‌هایی که دامنه آن‌ها زیر شاخه‌ای از وب سایت‌های دولتی کشورهای گوناگون به حساب میایند با مشکل به هم ریختگی مواجه شده‌اند و امکان دسترسی به آن‌ها برای کاربران وجود ندارد.

این آپدیت به صورت مشخص روی روند کاری دو مرورگر اصلی و پیش‌فرض مایکروسافت در ویندوز 10 یعنی اج و اینترنت اکسپلورر تأثیر گذاشته که باعث می‌شود تا برخی محدودیت‌های خاص روی آن‌ها اعمال شود. گفتنی است که آپدیت الحاقی ویندوز 10 قرار بود به عنوان یک بسته امنیتی برای رفع باگ‌های موجود در ویندوز 10 و مرورگر اینترنتی این سیستم عامل آماده عرضه شود.

کاربرانی که این آپدیت الحاقی ویندوز 10 را دریافت کرده‌اند از همین حالا می‌توانند با مراجعه به بخش تنظیمات اصلی ویندوز اقدام به حذف آپدیت یاد شده  از بخش Windows Update در تنظیمات اصلی ویندوز 10 کنند تا مشکل یاد شده برطرف شود. پس از حذف آپدیت یاد شده کاربران باید حتماً دستگاه خود را یک بار ریستارت کنند تا با مشکل ذکر شده مواجه نشوند.

گفتنی است که به احتمال زیاد این مشکل در توسعه و عرضه آپدیت ماه می 2019 که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین به روز رسانی ویندوز 10 در سال 2019 به حساب میاید برطرف شود و کاربران بتوانند در آینده به صورت بهینه‌تر از دستگاه‌های خود استفاده کنند. گفتنی است که این به روز رسانی نهایتاً تا دوازده روز دیگر آماده عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید