پروژه توسعه Windows 10 S شکست خورد!

پروژه توسعه Windows 10 S شکست خورد!

شرکت مایکروسافت به تازگی تصمیم گرفته تا سیاست خود را برای توسعه ویندوز 10 اس تغییر دهد.
بر همین اساس، یکی از نویسندگان وب سایت thurrott در گزارش اخیر خود که از طریق منابع آگاه مایکروسافت به است آورده است، اعلام کرده که مایکروسافت تصمیم دارد تا پروژه توسعه ویندوز 10 اس را به صورت جداگانه ادامه دهد و آن را خارج از دستگاه‌های در حال فروش عرضه کند.
ردموندی ها در نظر دارند که مشخصه یا همان SKU این محصول نرم افزاری را به عنوان از محصول نرم افزاری اصلی خود، یعنی ویندوز 10 جدا کرده و آن را به عنوان محصولی جداگانه به کاربران عرضه کنند. در حقیقت در آپدیت‌های بعدی، محدودیت‌های ارائه شده در نسخه اس، به یکی از بخش‌های نسخه‌های کامل سیستم عامل تبدیل خواهد شد که به صورت اختیاری کاربران توان تنظیم آن را دارند.
برای مثال نسخه‌های مختلف ویندوز 10 با محدودیت نسخه اس امروزی توسعه داده خواهد شد. عناوینی نظیر Windows 10 pro S Mode و Windows 10 Home S Mode از جمله محصولاتی هستند در آینده‌ای نزدیک در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت.
کاربران نسخه‌های خانگی و دانشجویی ویندوز 10 اس نیز می‌توانند به صورت رایگان به نسخه Home و Education این سیستم عامل ارتقا پیدا کنند. با این حال کاربران برای ارتقا به نسخه پروی ویندوز 10 مجبور به پرداخت هزینه لایسنس 49 دلاری خواهند بود.
گفتنی است که نسخه اس ویندوز 10 در جریان کنفرانس دوم ماه می سال 2017 و مشخصاً در کنار سرفیس لپ تاپ معرفی شد. این محصول نرم افزاری قرار بود به عنوان راهکاری مناسب برای دستگاه‌های دانشجویی مورد استفاده قرار گیرد. از طرفی مایکروسافت نیز تلاش کرد تا این نسخه خاص از ویندوز 10 را به عنوان رقیبی برای کروم او اس و همچنین جایگزینی برای نسخه RT ویندوز معرفی کند که حالا به نظر می‌رسد که این شرکت در توسعه این محصول موفق نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید