تحلیلی بر عرضه نسخه LTE سرفیس پرو؛ عرضه نسخه LTE سرفیس نشان از چیست؟

تحلیلی بر عرضه نسخه LTE سرفیس پرو؛ عرضه نسخه LTE سرفیس نشان از چیست؟

شرکت مایکروسافت حدود دو هفته پیش از نسخه LTE تبلت هیبریدی سرفیس پرو در جریان رویداد Future Decoded رونمایی کرد. این نسخه خاص از تبلت هیبریدی مایکروسافت که با عنوان سرفیس پرو 2017 شناخته می‌شود، از لحاظ کارکرد و بازدهی تغییر زیادی به نسبت نسخه WiFi خود نکرده است و تنها امکان پشتیبانی از شبکه نسل چهارم موبایل را به کاربر ارائه می‌دهد.

این مسئله در کنار اینکه سرفیس پرو LTE تنها با پردازنده Core i5 تولید و عرضه شده، می‌تواند سؤالی را در ذهن به وجود آورد مبنی بر این که شرکت بزرگ ردموند چرا باید ریسک تجهیز یک دستگاه همراه به پردازنده Core i5 و مودم LTE را بپذیر؟

استفاده از مودم LTE در دستگاه‌هایی که با پردازنده‌های سری Core i تولید می‌شوند یکی از دشوارترین و پر ریسک‌ترین کارهای ممکن است. علاوه بر مشکلات مربوط به سازگاری و پشتیبانی، بهینه‌سازی مصرف بهینه الکتریسیته و در نهایت دوام باتری نیز از مهم‌ترین چالش‌های بر سر راه ساخت چنین محصولاتی به حساب میاید.

با این حال مایکروسافت به تازگی توانسته سرفیس پرو جدید خود را به همراه اولین نسل تراشه Core i5 بدون فن تولید و عرضه کند. شرکت بزرگ ردموند در جریان رویداد دو هفته پیش اعلام کرد که این محصول دارای بیش از 90 درصد دوام باتری موجود در نسخه Wifi  تبلت سرفیس پرو 2017 را خواهد داشت.

این حرکت، آن هم از طرف مایکروسافت به عنوان مهم‌ترین کمپانی تولید کننده محصولات هیبریدی و مشخصاً خانواده سرفیس می‌تواند بلندپروازانه‌ترین پروژه این شرکت، پس از عرضه سرفیس پرو 3 به حساب بیاید.

مایکروسافت دستگاهی همراه را تولید کرده که بدون هیچ شکی به دلیل وجود مودم LTE و اتصال سیم‌کارت با قطع نانو مصرف الکتریسیته زیادی دارد. اما با این حال سیستم بهینه سازی این محصول به‌گونه‌ای بوده که می‌تواند تا 90 درصد عمر باتری سرفیس پرو 2017 نسخه WiFi را داشته باشد.

با این حال هنوز آپشن Core i7 برای نسخه LTE سرفیس پرو موجود نشده است. اما تحلیل‌های بسیاری تأکید دارند که موفقیت سرفیس پرو LTE با پردازنده Core i5 می‌تواند منجر به عرضه نسخه Core i7 آن نیز شود.

ریسک تولید یک محصول قدرتمند با مودم LTE، مشخصاً می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که نسخه LTE سرفیس پرو 2017 در حقیقت حکم یک دروازه ورود به دوران محصولات همراه قدرتمند با قابلیت اتصال به شبکه همراه باشد.

بر همین اساس اگر نسخه LTE سرفیس پرو 2017 با پردازنده Core i5 بتواند موفقیت دیگر محصولات خانواده سرفیس را تکرار کنند؛ در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم شاهد تجهیز دیگر محصولات مایکروسافت، نظیر سرفیس بوک یا سرفیس لپ تاپ به مودم اتصال LTE باشیم.

بر همین اساس می‌توان پیش بینی کرد که در صورت موفقیت نسخه LTE سرفیس پرو 2017، مایکروسافت در سال 2018 از نسخه Core i7 این محصول در کنار دیگر سرفیس های مجهز به سیستم اتصال شبکه رونمایی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید