کارکرد سرفیس بوک ها برای رفتن به حالت Sleep بهبود یافت

سرفیس بوک

شرکت مایکروسافت روز گذشته آپدیت فریم ویر جدید برای سرفیس بوک را منتشر کرد. این آپدیت برای بهبود کارکرد ویندوز 10 با آپدیت Creators و Fall Creators و مشخصاً  بیلد 1703 ارائه شده است.

مهم‌ترین تغییرات اعمال شده در این آپدیت شامل بهبود کارکرد رابط مالتی تاچ سرفیس بوک، قلم سرفیس و رفع مشکل Sleep شدن سرفیس بوک می‌شود.علاوه بر این تغییرات اجرای بعضی از برنامه‌ها،عملکرد کارت گرافیک به همراه سیستم تشخیص مبتنی بر هوش مصنوعی کورتانا نیز بهبود یافته است.

آپدیت فریم ویر جدید سرفیس بوک باعث بهبود عملکرد کارت گرافیک و سرعت انتقال داده در ذخیره سازی می‌شود. آپدیت جدید، درایور کارت گرافیک سرفیس بوک را به نسخه 23.21.13.8808 ارتقا می‌دهد که برای اجرای کارهای گرافیکی سنگین، سرفیس بوک را به ابزار کارآمدتری تبدیل می‌کند.

کاربران سرفیس بوک از همین حالا می‌توانند با رفتن به بخش Settings > Update and Security > Windows Update این آپدیت را دریافت کنند، گفتنی است که روند نصب آپدیت یاد شده از طریق ویندوز 10 به صورت خودکار بوده و تنها کافی است دستگاه را به اینترنت متصل کنید. پیش از اقدام به نصب آپدیت سرفیس بوک، حتماً از اتصال دستگاه به برق اطمینان حاصل نمایید.

برخی از کاربران سرفیس بوک در یکی دو هفته گذشته گزارش‌هایی را مبنی بر عدم اسلیپ شدن صحیح سرفیس بوک و همچنین پاسخگویی نمایشگر مالتی تاچ این محصول منتشر کرده بودند. این گزارش‌ها تأکید داشتند که سرفیس بوک در زمان اسلیپ شدن به‌طور خودکار روشن می‌شود. این مسئله باعث مصرف بی‌رویه اینترنت و همچنین شارژ باتری می‌شد و برای بسیاری از کاربران دردسرهای متعددی را ایجاد کرده بود. اما حالا شرکت مایکروسافت تنها پس از گذشت چند روز به این گزارش‌ها واکنش نشان داده و مشکلات یاد شده را در کنار آپدیت درایورهای سخت افزاری حل کرده است.

بر اساس جدول زمانبندی مایکروسافت، این آپدیت قرار بود در نیمه دوم دسامبر عرضه شود اما انتشار گزارش های مربوط به این مشکلات باعث شد تا کمپانی بزرگ ردموند آپدیت خود را سریع تر از برنامه ریزی منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید