مجوز بلوتوث سرفیس دوئو از طرف Bluetooth SIG صادر شد

بلوتوث سرفیس دو

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به اخذ مجوز بلوتوث سرفیس دوئو کرده است و یک قدم به آماده سازی این محصول برای عرضه در بازار جهانی نزدیک شده است.

دریافت این مجوز یکی از مراحل پایانی آماده سازی و عرضه هر یک از محصولات الکترونیکی عرضه شده در بازار جهانی به حساب میاید. بر این اساس می‌توان مطمئن بود که عرضه مجوز بلوتوث سرفیس دوئو نشان از آن دارد که شرکت مایکروسافت در حال طی کردن مراحل پایانی برای عرضه این محصول در بازار جهانی است.

اطلاعات این مجوز از همین حالا در وب سایت Bluetooth SIG منتشر شده است که برخی از اطلاعات فنی این محصول نظیر پشتیبانی از بلوتوث نسخه 5.0 را تائید می‌کند.

شرکت مایکروسافت در اکتبر سال 2019 میلادی از سرفیس دوئو رونمایی کرد و قرار بود در ماه‌های ابتدایی سال 2020 آن را آماده عرضه به بازار جهانی کند. با این حال شروع کرونا در سطح جهانی باعث شد تا شرکت مایکروسافت با تأخیرهای بسیار  زیادی برای عرضه این محصول مواجه شود و در نهایت این شرکت تا ماه جولای 2020 امکان ارائه این محصول را نداشته باشد.

با این حال گزارش‌های منتشر شده از منابع مختلف نشان از آن دارند که شرکت مایکروسافت در حال آماده سازی این محصول برای عرضه به بازار است. از طرف دیگر مایکروسافت سیاست سکوت خبری در مورد این محصول را پیش نگرفته و هر از  گاهی تصاویر این محصول در دست مدیران مایکروسافت دیده می‌شود که نشان از مراحل پایانی تولید و تست آن دارد.

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که این محصول در کنار سرفیس نئو به زودی و مشخصاً در ماه اوت سال 2020 آماده عرضه در بازار جهانی خواهند شد. سیستم ارتباطی رادیویی بولوتوث از اهمیت بسیاری در سرفیس دوئو برخوردار است که این مسئله مشخصا به ماهیت این محصول به عنوان یک تلفن هوشمند مربوط خواهد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید