اپلیکیشن هوشمند نوشتاری Moleskine برای سرفیس منتشر شد

اپلیکیشن هوشمند نوشتاری Moleskine برای سرفیس

مایکروسافت به تازگی اپلیکیشنی جدید را برای کاربران سرفیس ها و دیگر دستگاه‌های ویندوزی مجهز به قلم استایلوس توسعه داده است.

شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت Moleskine یک اپلیکیشن هوشمند نوشتاری را توسعه داده‌ که این اپلیکیشن برای دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز  عرضه خواهد می‌شود. این اپلیکیشن قرار است سازگاری کامل با قلم استایلوس و دیگر قلم‌های دیجیتالی ساخته شده برای کار با ویندوز را داشته باشد.

این اپلیکیشن از تکنولوژی منحصر به فردی با عنوان Ncoded  برای تشخیص دست خط کاربر استفاده می‌کند. اپلیکیشن مذکور که تا به امروز با عنوان Moleskine’s smart writing system شناخته می‌شود، تمامی حرکات قلم را ردیابی می‌کند و در نهایت آن‌ها را با حروف مختلف جایگزین می‌کند.

این اپلیکیشن به کاربران امکان تایپ دیجیتالی نوشته‌ها به صورت در لحظه را با دقت بسیار بالا می‌دهد.

علاوه بر این Moleskine به‌عنوان توسعه دهنده اصلی این اپلیکیشن تا به امروز اپلیکیشن های انحصاری خود را برای دستگاه‌های اندرویدی و مبتنی بر سیستم iOS  منتشر کرده است؛ همچنین نسخه ویندوزی این اپلیکیشن با دقت بیشتری و برای دستگاه‌های مجهز به قلم استایلوس نظیر محصولات خانواده سرفیس تولید و توسعه پیدا کرده است.

Moleskine برای توسعه این اپلیکیشن همکاری ویژه‌ای را با مایکروسافت انجام داده و طی آن افزونه‌ای خاص را برای سری اپلیکیشن های دفتری آفیس نیز توسعه داده است. بر همین اساس کاربران دستگاه‌های ویندوزی مجهز به قلم استایلوس نظیر سرفیس پرو می‌توانند با نصب این اپلیکیشن و افزونه آن، متن‌ها را با قلم و دست خط خود نوشته و آن‌ها را در برنامه‌هایی نظیر Word به صورت تایپ شده تحویل بگیرند.

 

مایکروسافت تا پیش از این نیز امکان تشخیص دست خط برای ویندوز 10 را برای برخی از زبان‌ها توسعه داده بود. با این حال همکاری شرکت بزرگ ردموند با Moleskine باعث شده تا اپلیکیشنی هوشمندتر با دقت بیشتر برای کاربران ویندوزی توسعه داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید