چگونه آپدیت‌های عمومی ویندوز 10 را سریع تر از همیشه دریافت کنیم؟

ویندوز 10 - مای سرفیس

از زمان انتشار ویندوز 10 در اکتبر 2015 تاکنون، مایکروسافت سیاستی جدید برای عرضه و انتشار آپدیت‌ها پیش گرفته است. در سیاست جدید مایکروسافت ویندوز به طور اجباری و خودکار، و بدون اینکه از کاربران درخواست آپدیت کند سیستم عامل را به‌روز رسانی می‌کند.
از طرف دیگر، آپدیت‌های ویندوز 10 به طور منظم و در زمان بندی‌های مشخص عرضه می‌شوند تا دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم عامل، علاوه بر امنیت کامل، از قابلیت‌های جدیدی که مایکروسافت در هر آپدیت اضافه می‌کند نیز بهره‌مند شوند.
بر همین اساس مایکروسافت تاکنون 3 آپدیت بزرگ که شامل آپدیت سالگرد، آپدیت سازندگان با عنوان Creators و آپدیت پاییزی سازندگان با عنوان Fall Creators را برای کاربران ویندوز 10 عرضه کرده که در هر کدام تغییرات بسیار زیادی در محیط و رابط کاربری سیستم عامل اختصاصی شرکت بزرگ ردموند اعمال شده است.
به طور معمول و مورد انتظار، آپدیت‌های بزرگ ویندوز 10 باید به طور خودکار و از طریق اینترنت دانلود و نصب شوند. پس اگر آپدیت‌ها را به روش‌های خاص نبسته باشید، دستگاه شما باید به طور خودکار آن‌ها را دریافت کند.
با این حال برخی از کاربران ویندوز 10 ممکن است در دانلود و نصب آپدیت‌ها با مشکلاتی متعدد مواجه شوند و دستگاه آن‌ها از طریق Settings و زیر شاخه Windows Update، آپدیت‌های بزرگ را دریافت نکند.
در این مطلب راه حل صحیحی که مایکروسافت برای این دسته از مشکلات ارائه کرده را معرفی می‌کنیم:
این روش با عنوان Force Update شناخته می‌شود که در آن یک افزونه نرم افزاری که از طریق وب سایت مایکروسافت قابل دریافت است، سیستم عامل را مجبور به نصب آپدیت‌های بزرگ می‌کند.
برای Force Update کافی است مراحل زیر را انجام دهید:
1. از اتصال اینترنت و همچنین اتصال شارژر به دستگاه خود مطمئن شوید. لازم به ذکر است که آپدیت‌ها بسته به نوع دستگاه، پردازنده و نوع سیستم عامل (64 یا 32 بیتی) حجم زیاد، و معادل چند گیگابایت را دانلود می‌کند.
نکته: پیش از انجام مراحل بعد توصیه می‌کنیم که حتماً از اطلاعات دستگاهتان بک آپ تهیه کنید تا در صورت بروز مشکلات متعدد، اطلاعات ضروری‌تان از بین نرود. علاوه بر این، تأکید می‌کنیم که مسئولیت آپدیت‌ها و نحوه بررسی شرکت‌های ارائه دهنده گارانتی محصولات بر عهده خودتان خواهد بود.
2. به وب سایت دانلود Windows 10 Update Assistant رفته و افزونه نرم افزاری مایکروسافت برای آپدیت اجباری ویندوز 10 را دریافت کنید.
3. پس دانلود و باز کردن افزونه گزینه Update Now را بزنید.

چگونه آپدیت‌های عمومی ویندوز 10 را سریع تر از همیشه دریافت کنیم؟
4. در قسمت نهایی افزونه موارد و منابع مورد نیاز شروع آپدیت به صورت اجباری را بررسی می‌کند و در صورتی که مشکلی بر سر راه وجود نداشته باشد می‌توانید با انتخاب گزینه Next به مرحله شروع دانلود و نصب آپدیت بروید. توجه کنید که از این مرحله به بعد زمان انجام فرایندها بسته به کانفیگ دستگاه و سرعت اینترنت می‌تواند طولانی باشد.

چگونه آپدیت‌های عمومی ویندوز 10 را سریع تر از همیشه دریافت کنیم؟

چگونه آپدیت‌های عمومی ویندوز 10 را سریع تر از همیشه دریافت کنیم؟
5. پس از تمام شدن دانلود آپدیت و بررسی‌های لازم دستگاه آماده نصب آن به صورت خودکار می‌شود.

چگونه آپدیت‌های عمومی ویندوز 10 را سریع تر از همیشه دریافت کنیم؟
6. پس از پایان مراحل نصب، دستگاه آماده انجام ریستارت می‌شود. شما می‌توانید زمان ریستارت دستگاه را تنظیم کنید و یا در همان لحظه با انتخاب Restart Now آخرین مرحله آپدیت را طی کنید.

چگونه آپدیت‌های عمومی ویندوز 10 را سریع تر از همیشه دریافت کنیم؟
7. در نهایت پس از ریستارت شدن، دستگاه با جدیدترین آپدیت ویندوز 10 آماده کار می‌شود.
نکات مهم دیگر:
– توجه کنید که در تمامی مراحل آپدیت به هیچ وجه دستگاه را خاموش نکنید و مطمئن شوید که دستگاهتان به منبع تغذیه مطمئن متصل شده است.
– اولین ریستارت دستگاه ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد. توجه کنید که به هیچ وجه نباید دستگاه را در این مرحله به صورت Force خاموش کنید چرا که ممکن است دستگاه شما با اختلال در کارکرد مواجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید