مدیرعامل مایکروسافت خطاب به کاربران آیپد: یک کامپیوتر واقعی بخرید

مدیرعامل مایکروسافت خطاب به کاربران آیپد: یک کامپیوتر واقعی بخرید

ساتیا نادلا، مدیر عامل اجرایی مایکروسافت در سخنرانی اخیر خود با لحنی کنایه آمیز خطاب به کاربران آیپد صحبت کرده است.

اخبار حوزه تکنولوژی در یکی دو هفته گذشته بیشتر روی عرضه عمومی آیفون 10 و ایکس باکس وان ایکس متمرکز بوده و خبرهای کمتری از دستگاه پلتفرم‌های دیگر از طریق خبرگزاری‌ها منتشر می‌شود. عرضه ایکس باکس وان ایکس با قدرت پردازشی فوق‌العاده از یک طرف، و انتشار آیفون 10 با مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری بالا در آن حقیقتا خبرسازترین موضوع‌های این روزهای حوزه تکنولوژی به حساب میامدند.

نادلا به عنوان فرد شماره یک مایکروسافت در سفر اخیر خود به هند صحبت‌های زیادی در مورد آینده کمپانی مایکروسافت و اینکه محصولاتی که با برند مایکروسافت و مشخصاً سرفیس تولید می‌شوند، کرده است و مدعی شده که این محصولات دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند تا به محصولاتی با کاربری بسیار بالا تبدیل شوند. او اذعان کرده که مایکروسافت همگام با دنیای مدرن گام برمی‌دارد.

نادلا همچنین در سخنرانی خود اعلام کرد که شرکت مایکروسافت در بسیاری از زمینه‌های حوزه تکنولوژی به عنوان شرکت پیشگام شناخته شده است؛ اما با این حال در برخی حوزه‌ها، این کمپانی هنوز اپل را به عنوان اصلی‌ترین رقیب خود می‌داند.  مدیر عامل اجرایی مایکروسافت با اعتماد به نفس بالایی در مورد رقابت با اپل سخن میگوید و ادعا میکند همین مسئله باعث شده تا این شرکت بتواند محصولات خود را به بهترین نحو ممکن در میان مردم بفروشد.

اما آنچه که در جریان مراسم سخنرانی او جالب بود این است که نادلا در حین ورود به صحنه برای شروع به سخنرانی با تعدادی از خبرنگاران مواجه می‌شود که  از آیپد استفاده می‌کردند.

گزارشگر خبرگزاری حوزه تکنولوژی TechRadar ادعا می‌کند که او و همکارش هر دو در زمان سخنرانی نادلا از آیپد استفاده می‌کردند.  نادلا خطاب به این دو گزارشگر که هر دو کاربر آیپد بودند گفت : «دوستان من! شما نیاز به یک کامپیوتر واقعی دارید!»

بدون هیچ شکی، کنایه مدیر عامل اجرایی کمپانی بزرگ ردموند به سمت محدودیت‌های تبلت‌های آیپد و مشخصاً سیستم عامل همراه اپل یعنی iOS متمرکز شده است.

ساتیا نادلا به عنوان فرد اصلی شرکت مایکروسافت، محدودیت‌های یک تبلت با پردازنده با معماری ARM و سیستم عامل iOS را می‌داند. به همین دلیل آن‌ها را یک کامپیوتر واقعی برای کارکرد روزمره نمی‌داند.

او در حقیقت  با کنایه به آیپد سعی داشته تا قدرت سری محصولات خانواده سرفیس و مشخصاً سرفیس پرو، سرفیس لپ‌تاپ و سرفیس بوک را به رخ کاربران آیپد بکشاند.

سرفیس پرو، سرفیس لپ‌تاپ و سرفیس بوک به ترتیب رقبای اصلی آیپد پرو، مک بوک ایر و مک بوک پرو به حساب میایند و در عین حال بسیاری از محدودیت‌های غیر منطقی که اپل در ساخت این محصولات به‌کاربرده را ندارند.

سرفیس‌ها از پورت تمام اندازه USB-A استفاده می‌کنند و کاربر را محدود به استفاده از دانگل‌های متعدد نمی‌کنند. در حقیقت مایکروسافت اعتقاد دارد که استفاده از یک دستگاه همراه نباید به معنای حمل لوازم جانبی بیشتر باشد.

البته کنایه ساتیا نادلا در جریان سخنرانی او، لزوماً تبلت‌های آیپد و مشخصاً آیپد پرو را نشانه نرفته است. مایکروسافت با معرفی دستگاه‌های کاملاً کارآمد قصد دارد تا تمامی رقبای مشابه، حتی تولید کنندگان تبلت‌های اندرویدی را نیز از عرضه رقابت بازار تبلت‌ها کنار بزند.

دیدگاهتان را بنویسید