معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

رابط لمسی و کار با قلم استایلوس در نسخه جدید سیستم عامل ویندوز به تکاملی قابل توجه رسیده است. این قابلیت پس از عرضه و انتشار اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10، یعنی آپدیت سالگرد پیشرفته‌تر نیز شد و حالا به لطف Windows Ink می‌توان ویندوز 10 را بهترین پلتفرم برای رابط تاچ و کار با قلم برای دستگاه‌های همراه بیان کرد.

میدانیم که مایکروسافت با عرضه سری محصولات خانواده سرفیس تلاش کرده تا تجربه‌ای خاص و کاملاً متفاوت از ویندوز 10 و یک کامپیوتر قابل حمل با محیط دسکتاپ را ارائه کند. سرفیس ها می‌توانند بهترین ابزار برای کار با ویندوز 10، باشند چرا که دارای اکسسوری های مختلف، نظیر قلم استایلوس مخصوص و سرفیس دایل هستند.

در ادامه این مطلب تصمیم داریم تا 7 کاربردی که برای کار با قلم سرفیس و Windows Ink توسعه  داده شده‌اند را معرفی کنیم. گفتنی است که قابلیت‌های Windows INK برای تمامی کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 موجود است. با این حال بهترین نوع کاربری آن به لطف وجود قلم سرفیس که لقب سریع‌ترین قلم استایلوس جهان را گرفته، در سری محصولات خانواده سرفیس ارائه می‌شود.

پیش از این مطلب میتواند بررسی تخصصی قلم سرفیس و ترفند های آن را در این لینک بخوانید.

 

  1.      Maps

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

اپلیکیشن Windows Maps یکی از اپلیکیشن های نیتیو و اختصاصی ویندوز 10 هست که به تازگی از قابلیت‌های Windows INK پشتیبانی می‌کند. ابزارهای مختلف ارائه شده در این اپلیکیشن نظیر distance tool می‌تواند با استفاده از قلم سرفیس، امکان کشیدن خطوط مختلف و اندازه‌گیری مسافت و فاصله‌ها را به شما ارائه دهد.

جالب اینجاست که این اپلیکیشن از نقشه هوایی تمامی نقاط کره زمین، از جمله کشور ایران نیز پشتیبانی می‌کند و شما میتوانید با استفاده از سرفیس و قلم مخصوص آن فاصله تمام نقاط را به راحتی اندازه‌گیری کنید.

  1.       OneNote

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

بدون هیچ شکی نرم افزار OneNote پیش فرض ویندوز 10 بهترین ابزار یادداشت برداری در محیط ویندوز به حساب میاید که جزو اولین‌های پشتیبانی کننده از مجموعه دستگاه‌های سرفیس و قلم استایلوس آن بوده است. OneNote به طور کامل با قلم سرفیس سازگار است و می‌تواند با تمامی سبک‌های نوشتاری خود را وقف دهد.

با OneNote می‌توانید نوشته‌های خود را با دست خط خودتان روی نمایشگر سرفیس با رنگ‌ها و فونت‌های مختلف بنویسید. این اپلیکیشن همچنین از سیستم تشخیص فشار قلم سرفیس نیز پشتیبانی می‌کند. پس می‌توانید از سرفیس و قلم آن مانند یک کاغذ و قلم هوشمند برای یادداشت برداری استفاده کنید.

این اپلیکیشن همچنین امکان همگام سازی با فرمول‌های ریاضیاتی را دارد و می‌توانید از آن برای نوشتن جزوه‌ها در سر کلاس یا حل مسائل ریاضیاتی استفاده کنید.

  1.      FluidMath

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

FluidMath بهترین اپلیکیشن Windows INK برای دانشجویان و استادهای رشته‌های فنی مهندسی و افرادی است که با فرمول‌های ریاضی سروکار زیادی دارند. به لطف پشتیبانی این اپلیکیشن از Windows INK می‌توانید با دست خط خودتان از طریق قلم سرفیس فرمول‌های مختلف ریاضیاتی را بنویسید و این اپلیکیشن به راحتی آن‌ها را تشخیص داده و به فرمول تایپ شده ریاضیاتی تبدیل می‌کند.

کاربران ایرانی باید توجه داشته باشند که در زمان استفاده از این اپلیکیشن باید از اعداد لاتین استفاده کنند. این اپلیکیشن قابلیت تشخیص اعداد فارسی را ندارد. درعین‌حال کاراکتر هایی نظیر انتگرال، سیگما، توان و … در این اپلیکیشن به طور کامل شناسایی می‌شود.

  1.       Autodesk Sketchbook

 

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

Autodesk Sketchbook یک اپلیکیشن کاملاً هنری و حرفه ای برای کاربران Windows INK است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید از 140 قلم موی حرفه ای برای طراحی استفاده کنید. نسخه پروی این اپلیکیشن را باید از استور مایکروسافت خریداری کنید که قیمت استفاده از آن 5 دلار به صورت ماهیانه است.

اگر یک طراح حرفه ای هستید و از این راه درآمد دارید، بدون شک پرداخت ماهانه 5 دلار می‌تواند امکاناتی نامحدودی را به شما ارائه دهد.

  1.       Graphiter

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

Graphiter یک اپلیکیشن دیگر برای گرافیست‌ها است. با استفاده از Graphiter می‌توانید نوشته‌های دیجیتالی را با هر ابزاری که در دنیای واقعی می‌توانید پیدا کنید تغییر دهید. این اپلیکیشن در حقیقت یک فروشگاه لوازم تحریر دیجیتالی است که با قیمت 1 دلار در استور موجود شده.

با Graphiter می‌توانید از ابزارهایی نظیر مداد، خودکار، ماژیک و ابزارهای نوشتاری دیگر برای طراحی نوشته‌های خودتان از طریق قلم سرفیس استفاده کنید.

  1.       Bamboo Paper

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

این اپلیکیشن یک بوم نقاشی فوق‌العاده برای طراحی‌های دیجیتالی است که به لطف قلم سرفیس می‌تواند امکانات فوق‌العاده را به شما ارائه دهد. کمپانی سازنده این اپلیکیشن Wacom است که بیشتر به خاطر توسعه برنامه‌های مبتنی بر ابزارهای استایلوس شهرت دارد.

Bamboo Paper به صورت رایگان ارائه می‌شود اما همه قابلیت‌های آن رایگان نیست و باید از طریق پرداخت درون برنامه‌ای به آن دست پیدا کرد. این اپلیکیشن می‌تواند یک مداد رنگی 36 رنگه را با تمام ابزارهای مختلف دیگر در اختیار شما قرار دهد تا لذت نقاشی و طراحی را به صورت دیجیتالی تجربه کنید.

  1.     DocuSign

معرفی 7 اپلیکیشن سازگار با قلم سرفیس

DocuSign یک اپلیکیشن با کارایی آسان برای مدیریت اسناد و امضاها است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید از قلم سرفیس برای امضا کردن اسناد به طور دیجیتالی استفاده کنید. این اپلیکیشن علاوه بر قلم استایلوس از ماوس و نمایشگر لمسی نیز پشتیبانی می‌کند اما استفاده از قلم استایلوس برای امضای اسناد لطف خودش را دارد. شما می‌توانید با استفاده از این قلم تمامی اسناد و مدارک اداری خود را به صورت دیجیتالی مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید