6 قابلیت مهم و جدید اندروید N

6 قابلیت مهم و جدید اندروید N

اندروید N با وجود اینکه هنوز اسمی برایش انتخاب نشده اما اطلاعات زیادی در مورد آن پخش شده. گوگل در نسخه جدید سیستم عامل تلفن های هوشمند خود تغییرات بسیار مهمی را اعمال کرده و تجربه کار با سیستم عامل اندروید را بهتر و لذت بخش تر کرده. در حال حاضر گوگل تنها نسخه developer preview اندروید N را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است و هنوز تا معرفی نسخه نهایی آن باید چند وقت دیگر صبر کنیم. اما از طریق همین نسخه توسعه دهندگان میتوانیم به مهمترین تغییراتی که در اندروید N اعمال شده است پی ببریم. در این مطلب سعی داریم تا 8 قابلیت مهم نسخه جدید اندروید را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
1- اجرای هم زمان چند برنامه
مالتی تسکینگ یا اجرای هم زمان چند وظیفه به صورت همزمان یکی از مهم ترین قابلیت های سیستم عامل اندروید تا به امروز بوده است. این قابلیت اندروید به حدی کار آمد بود که شرکت اپل که سر سخت ترین رقیب گوگل است، در نسخه های جدید سیستم عامل iOS از قابلیت مالتی تسکینگ، تا حدودی شبیه به آنچه که در اندروید وجود دارد بهره برده است. اما حالا گوگل تصمیم گرفته تا این قابلیت را بهتر از گذشته کند. در نسخه جدید اندروید، یعنی اندروید N شما میتوانید دو اپلیکیشن را به طور همزمان برروی صفحه نمایش خود باز کنید و به راحتی از هر دو اپلیکیشن به طور کاملا همزمان استفاده کنید. البته اپل نیز در آیپد پرو ها از قابلیتی شبیه به این استفاده کرده است.
همچنین قابلیت جدید اندروید N، Quick Switch نام دارد که اگر دوبار به طور سریع دکمه تغییر وظیفه را بزنیم، اندروید اپلیکیشن هایی که بیشتر استفاده کرده ایم را به ما نشان میدهد.

1

2- اعلامیه ها
یکی از بهبود های مشهود در نسخه جدید اندروید، تغییر ظاهر نوار اعلامیه ها است. آیکن های نوار اعلامیه ها کوچکتر شده اند و میتوان به راحتی تعداد بیشتری از آپشن های مختلف را درون آن ها جای داد. همچنین نوتیفیکیشن های جدید دارای دکمه Expand هستند که با لمس آن میتوان بدون باز کردن اپلیکیشن مخصوص آن نوتیفیکیشن، اطلاعات بیشتری از آن نوتیفیکیشن دریافت کرد. همچنین با لمس طولانی مدت برروی نوتیفیکیشن هم اپلیکیشن میتوانید نحوه نشان دادن نوتیفیکیشن های آن اپلیکیشن را تنظیم کنید.

2

3- تنظیمات
کار با منوی تنظیمات در اندروید N بسیار راحتتر و هوشمند تر شده است. تنظیمات به این نحو هوشمند تر شده اند که ابتدا تنظیمات مهم تر به کاربر نشان داده میشوند، برای مثال اگر حافظه داخلی شما پر شده باشد ابتدا تنظیمات حافظه را به شما نشان میدهد تا بتوانید حافظه داخلی خود را مدیریت کنید.

3

4- واقعیت مجازی
گوگل در ابتدا با عرضه Cardboard اقدام به افزودن قابلیت واقعیت مجازی برروی تلفن های هوشمند اندرویدی کرد. اما گوگل در حال حاضر برروی پروژه Daydream کار میکند و قصد دارد تا قابلیت واقعیت مجازی در تلفن های هوشمند خود را بهتر از قبل کند. به همین منظور اندروید N قابلیت پشتیبانی از سنسور های سخت افزاری بیشتری را به نسبت نسخه های قبلی اندروید خواهد داشت.

4

5- تم های متنوع برای کیبرد
اگر از طرفداران استفاده از کیبورد مجازی گوگل در اندروید باشید، میدانید که کیبورد گوگل دارای هزاران تم مختلف و متنوع هست و حالا در نسخه جدید اندروید میتوانید تم های متنوع تری را برروی کیبورد خود تنظیم کنید. حتی میتوانید تصویری که خودتان دوست دارید را برروی کیبورد مجازی گوگل تنظیم کنید و تم مخصوص به خود را درست کنید.

5

6- بازدهی بهتر
تجربه نشان داده که با گذشت زمان هر چه نسخه های جدید تر اندروید معرفی میشوند، بازدهی و کارکرد این سیستم عامل نیز بهتر از قبل میشود. اندروید N نیز از این قاعده مستثنی نیست و در نسخه جدید اندروید شاهد بهبود بازدهی این سیستم عامل هستیم تا جایی که نصب نرم افزار ها تا 75 درصد و اجرای آنها تا 50 درصد سریع تر از نسخه قبلی اندروید خواهد بود.

6

دیدگاهتان را بنویسید