نام ویندوز دیفندر در سیستم عامل ویندوز تغییر کرد

نام ویندوز دیفندر در سیستم عامل ویندوز تغییر کرد

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به تغییر نام ویندوز دیفندر در سیستم عامل ویندوز 10 کرده است و آن را با عنوان دیگری آماده عرضه به کاربران کرده است.

نام جدید ویندوز دیفندر از این پس مایکروسافت دیفندر است؛ با این حال روند استفاده و کاربری آن هیچ تغییری نسبت به قبل نخواهد کرد. مایکروسافت تصمیم دارد تا در توسعه و عرضه آپدیت بزرگ ویندوز 10 در سال 2020 سیستم امنیتی ویندوز 10 را با عنوان مایکروسافت دیفندر آماده عرضه به بازار کند.

ابزار امنیتی ویندوز 10 و نسخه جایگزین آن با عنوان مایکروسافت دیفندر یکی از قوی‌ترین و کارآمدترین سیستم‌های امنیتی است که در یکی دو سال گذشته برای ویندوز 10 آماده عرضه شده است. شرکت مایکروسافت با توسعه بهینه این نرم افزار امنیتی توانست با بسیاری از شرکت‌های تولید کننده آنتی‌ویروس‌ها و ابزارهای امنیتی استفاده از اینترنت رقابت کند و امنیت سیستم عامل اختصاصی خود را به صورت بهینه‌تر در میان کاربران تضمین کند.

در این میان مشخص شده است که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک نام این سیستم امنیتی را به مایکروسافت دیفندر تغییر دهد. این مسئله میتواند نشان از تلاش مایکروسافت برای توسعه مایکروسافت دیفندر برای سیستم عامل‌های دیگر توسعه داده شده برای دستگاه‌های دسکتاپ و همراه باشد و در آینده نزدیک مایکروسافت دیفندر برای مک او اس، لینوکس، اندروید و iOS نیز آماده عرضه شود.

شرکت مایکروسافت همچنین ممکن است این سیستم امنیتی را برای نصب در دستگاه‌های هوشمندی که در آینده آماده عرضه و تجاری سازی به بازار می‌کند نیز آماده سازی کند. به طور کل تغییر نام ویندوز دیفندر به مایکروسافت دیفندر نشان دهنده جدی شدن فرایند توسعه این سیستم امنیتی و افزایش ضریب امنیتی آن در دستگاه‌های مختلف خواهد بود و مایکروسافت به زودی می‌تواند با استفاده از این نرم افزار امنیتی با بسیاری از شرکت‌های بزرگ نظیر کسپرسکی رقابت جدیدی را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید