آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ برای برخی از کاربران ویندوز ۱۰ منتشر شد

شرکت مایکروسافت پس از رفع مشکلات مربوط به پاک شدن اطلاعات شخصی کاربران، اقدام به عرضه آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ برای برخی از کاربران ویندوز ۱۰ کرده است.

بر همین اساس نسخه RTM ویندوز ۱۰ با آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ از همین حالا برای شرکت‌های تولید کننده کامپیوترهای شخصی آماده عرضه شده است. علاوه بر این، مایکروسافت این نسخه را به عنوان یک نسخه الحاقی برای کاربران عضو برنامه اینسایدر آماده عرضه کرده است تا با انجام برخی از تست‌های کوتاه بتواند نسخه بدون مشکل این آپدیت را برای کاربران عمومی آماده عرضه کند.

نزدیک یک هفته پیش مایکروسافت آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را آماده عرضه به صورت عمومی کرد؛ اما وجود یک باگ در این به روز رسانی باعث شد تا این کمپانی تنها چند ساعت بعد، عرضه آن را متوقف کند. این باگ باعث می‌شد تا فایل‌های ذخیره شده در دایرکتوری User به صورت خود به خود پاک شوند. مایکروسافت برای جلوگیری از مشکلات بعدی اقدام به توقف عرضه آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ کرد.

اما حالا مایکروسافت با ارائه یک بیانیه در مورد این باگ توضیح داده است و پس از آن نسخه بتای دیگری از این به روز رسانی را برای کاربران اینسایدر و برخی دیگر از کاربران عادی آماده عرضه کرده است. پیش بینی می‌شود تا این به روز رسانی تا هفته آینده آماده عرضه به عموم کاربران شود.

پس از عرضه این آپدیت‌ها کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش Windows Update در تنظیمات اصلی ویندوز ۱۰ اقدام به دریافت و نصب این به روز رسانی برای دستگاه ویندوزی خود کنند. گفتنی است که آپدیت یاد شده برای دانلود و نصب نیازمند مصرف حجم قابل توجهی از ترافیک اینترنت است و به همین دلیل کاربران باید به اینترنت پر سرعت و با حجم مناسب دسترسی داشته باشند تا برای نصب این به روز رسانی با مشکلات متعدد مواجه نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − دو =