مایکروسافت طراحی استور در ویندوز 10 را اصلاح کرد

مایکروسافت طراحی استور در ویندوز 10 را اصلاح کرد

مایکروسافت اخیرا اقدام به تغییر طراحی داخلی استور ویندوز 10 کرده است. این پروژه که از چند ماه پیش شروع شده تصمیم دارد تجربه کاربری استور ویندوز 10 را با تغییر رنگ های بک گراند تغییر دهد. در این آپدیت، رابط کاربری جدیدی برای استور در نظر رفته شده که دسترسی به موارد مختلف را به صورت برگه های مختلف مرتب میکند تا پیدا کردن اپلیکیشن ها آسان تر شود.
این آپدیت قرار است با طراحی فلوئنت توسعه پیدا کند و تا چند هفته آینده آماده عرضه به صورت آزمایشی خواهد شد. در آپدیت جدید، علاوه بر طراحی ظاهری جدید، بازدهی اپ استور و اپلیکیشن ها نیز بهبود خواهد یافت و کاربران توانایی مدیریت بهتری برروی اپلیکیشن های نصب شده و آپدیت آنها از طریق استور خواهند داشت. همانطور که انتظار میرود این آپدیت قرار است ابتدا برای کاربران ویندوز اینسایدر عرضه شود و پس از انجام تست های موفق به صورت عمومی برای تمامی کاربران منتشر خواهد شد.
بر همین اساس، مایکروسافت روز گذشته آپدیتی جدید برای استور منتشر کرد که در آن طراحی استور تا حدودی تغییر پیدا کرده و دسترسی کاربران به اپلیکیشن های مختلف آسان تر و سریع تر شده است. اما با این وجود، مجموعه کامل تغییرات اعمال شده در استور همزمان با آپدیت Fall Creators عرضه خواهد شد.
علاوه بر این، به نظر میرسد که مایکروسافت برای استور در آپدیت پاییزی سازندگان برنامه ای ویژه داشته باشد. هقته پیش ویندوز استور به دلیل وجود تعداد زیاد اپلیکیشن های دانلود غیر قانونی فیلم و سریال مورد انتقادات زیادی قرار گرفت. از همین رو مایکروسافت تصمیم دارد تا روند بررسی و پذیرش اپلیکیشن های مختلف در استور را بازبینی کند و لیست اپلیکیشن های موجود در استور را تا پیش از عرضه آپدیت پاییزی در ماه سپتامبر بهبود بخشد.
مایکروسافت همچنین اعلام کرده که بخشی از طراحی فلوئنت را در بیلد های 2017 نشان داده است و کاربران در آپدیت روز گذشته ویندوز استور میتوانند این تغییرات را مشاهده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید