یوبی سافت در حال توسعه بازی های خود با هلولنز

یوبی سافت در حال توسعه بازی های خود با هلولنز

عینک واقعیت ترکیبی مایکروسافت با نام HoloLens سال گذشته معرفی شد و در این مدت کمپانی های بسیاری سعی کردند دو حوزه تولید نرم افزار های تجاری و سرگرمی برای آن فعالیت کنند. تا پیش از این فعالیت های کمپانی های سوم شخص برروی هلولنز تنها محدود به تور های گردشگری مجازی میشد.

اما حالا یوبی سافت، کمپانی بزرگ تولید کننده بازی های ویدیویی قصد دارد تا بازی های کامپیوتری پیشرفته خود را برای هلولنز توسعه دهد. در جریان امسال کنفرانس اروپایی بازی های کامپیوتری، یوبی سافت اعلام کرد که در حال توسعه چند نمونه اولیه از بازی ها به همراه تکنولوژی واقعیت افزوده با استفاده از هلولنز است. این کمپانی در ادامه افزود که قصد دارد تا بازی های آینده خود را برای هدست هلوگرافیک مایکروسافت توسعه دهد.

همین مسئله باعث شد تا گمانه زنی های زیادی در مورد آینده کنسول های بازی و صنعت توسعه بازی های کامپیوتری بوجود بیاید. تا پیش از مایکروسافت با عرضه بدون کینکت ایکس باکس وان اس، شک و شبهه هایی برای حذف کینکت را در میان گیمر ها بوجود آورده بود.

اما حالا به نظر میرسد که مایکروسافت قصد دارد تا آینده بازی های ویدیویی و ایکس باکس بعدی را به گونه ای دیگر تغییر دهد. به احتمال زیاد در کنسول نسل نهم مایکروسافت خبری از کینکت نخواهد بود؛ اما تحقیقات و تلاش مایکروسافت در زمینه تولید کینکت به طور کامل از بین نخواهد رفت چرا که به نظر میرسد مهم ترین قابلیت کنسول های نسل نهم استفاده از واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی در بازی ها است.

دیدگاهتان را بنویسید