یادداشت‌های استیکی نوت از این پس با اندروید و آیفون سینک می‌شود

یادداشت‌های استیکی نوت از این پس با اندروید و آیفون سینک می‌شود

شرکت مایکروسافت پس از مدت‌ها انتظار، قابلیت مشاهده و ویرایش یادداشت‌های استیکی نوت ویندوز 10 در تلفن‌های هوشمند آیفون و اندرویدی را به کاربران ارائه داده است.

نسخه نهایی و عمومی استیکی نوت از این پس به کاربران اجازه می‌دهد تا یادداشت‌های خود را که در ویندوز 10 نوشته‌اند در اندروید و آی او اس مشاهده کرده و آن‌ها را ویرایش کنند. کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از این قابلیت، یادداشت‌های خود را که در تلفن هوشمند ثبت کرده‌اند، در محیط کاربری ویندوز 10 مشاهده کنند.

به طور کل مایکروسافت در توسعه نسخه جدید استیکی نوت، یادداشت‌ها را با نرم افزار وان نوت ادغام کرده است تا از طریق سرویس ذخیره سازی ابری و همچنین اپلیکیشن وان نوت به تمامی یادداشت‌ها در دستگاه‌های همراه و دسکتاپ خود دسترسی داشته باشند. بر همین اساس، نصب بودن اپلیکیشن وان نوت روی تلفن‌های هوشمند مبتنی بر آی او اس و اندروید برای استفاده از قابلیت سینک یادداشت‌های استیکی نوت امری ضروری به حساب میاید چرا که یادداشت‌ها از طریق این اپلیکیشن با دیگر دستگاه‌های سینک می‌شوند.

گفتنی است که کاربران برای دسترسی به نسخه جدید استیکی نوت ابتدا باید آپدیت‌های جدید و عمومی ویندوز 10 را دریافت کرده و سپس اقدام به دانلود و نصب نسخه جدید استیکی نوت از طریق مایکروسافت استور کنند. گفتنی است که تمامی دستگاه‌های کاربران برای استفاده از این قابلیت باید از یک حساب کاربری آوت لوک استفاده کنند.

ارائه قابلیت مشاهده یادداشت‌های ویندوز 10 در تلفن‌های هوشمند اندرویدی و مبتنی بر آی او اس در حقیقت یکی از نشانه‌های مهم در مورد تصمیم مایکروسافت برای تلفیق رابط کاربری دسکتاپ ویندوز 10 با دستگاه‌های همراه به حساب میاید. مایکروسافت تصمیم دارد تا در آپدیت‌های بعدی ویندوز 10 قابلیت‌های بیشتری را برای استفاده هم‌زمان از کامپیوترهای ویندوز و تلفن‌های هوشمند ارائه دهد تا کاربری و استفاده از قابلیت‌هایی نظیر تایم لاین را در ویندوز 10 بیش از گذشته گسترش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید