گوگل گلس 2 در سازمان ارتباطات آمریکا مشاهده شد

گوگل گلس 2 در سازمان ارتباطات آمریکا مشاهده شد

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سازمان ارتباطات آمریکا (FCC) شرکت گوگل در حال تولید و عرضه نسخه دوم گوگل گلس است و قرار است در آینده‌ای نزدیک این عینک مبتنی بر واقعیت افزوده را آماده تجاری سازی و عرضه به بازار کند.

گوگل گلس اولین تلاش گوگل و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری برای تولید و عرضه یک محصول مبتنی بر واقعیت افزوده به حساب میاید که در میان سال‌های 2013 تا 2014 با قیمت 1500 دلار آماده عرضه شده بود. با این حال شرکت گوگل در فروش این نسخه ابتدایی این محصول شکست خورده بود و تصمیمی برای ادامه فروش آن نداشت.

در این میان، شرکت گوگل برای بار دیگر تصمیم گرفته تا شانس خود را درزمینهٔ تولید محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده امتحان کند. گوگل یکی از پیشگامان تولید محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده و عینک‌های هوشمند به حساب میاید با این حال این کمپانی موفقیت زیادی در این زمینه به دست نیاورده بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سازمان ارتباطات آمریکا، شرکت گوگل تصمیم دارد تا در آینده نزدیک نسخه دوم این محصول را برای عرضه به کاربران عادی آماده کند. این در حالی است که گوگل گلس نسل اول بیشتر برای کسب و کارهای تجاری که نیاز به راهنمایی‌های تکنیکی داشتند مورد استفاده قرار گرفته بود.

بر اساس قانون وضع شده برای شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در آمریکا، تمامی محصولات هوشمندی که از ارتباط رادیویی استفاده می‌کنند باید پیش عرضه به بازار و استفاده توسط مصرف کننده نهایی تأییدیه‌های لازم را از FCC دریافت کنند. همین مسئله نشان می‌دهد که گوگل از همین حالا اطلاعات مورد نیاز برای عرضه گوگل گلس را به FCC ارائه داده است تا در آینده نزدیک این محصول را برای تجاری سازی به بازار آماده کند. گفتنی است که علاوه بر گوگل، شرکت اپل نیز تصمیم دارد تا در آینده نزدیک از محصولی مشابه و به شکل یک عینک هوشمند در سال 2020 رونمایی کند. در این میان شرکت مایکروسافت باعرضه هلو لنز فعلاً معروف‌ترین کمپانی فعال درزمینهٔ تولید ابزارهای مبتنی بر واقعیت افزوده به حساب میاید.

دیدگاهتان را بنویسید