گوگل خود را آماده پاسخ به سرفیس لپ تاپ میکند

گوگل خود را آماده پاسخ به سرفیس لپ تاپ میکند

در کنفرانس ماه می امسال مایکروسافت از دو محصول جدید خود رونمایی کرد. اولین مورد معرفی شده در این کنفرانس یک محصول نرم افزاری، یعنی ویندوز 10 اس بود که با قیمتی بسیار پایین تر از نسخه پرو و برای مصارف آموزشی و دانشجویی عرضه شده بود. نسخه اس ویندوز 10 در حقیقت پاسخی رقابت جویانه از طرف مایکروسافت به Chrome OS بود. علاوه بر این محصول دوم، سرفیس لپ تاپ بود که برپایه ویندوز 10 اس عرضه میشود. سرفیس لپ تاپ رقیبی سر سخت برای سری کامپیوتر های میان رده کروم بوک به حساب میاید که در چند ماه گذشته توانسته توجه بسیاری از طرفداران کروم بوک ها را به خود جلب کند. گفتنی است که سرفیس لپ تاپ محدودیت های کروم بوک را ندارد و با پردازنده Core i5 ساخته شده که حتی میتوان نسخه پروی ویندوز 10 را نیز برروی آن اجرا کرد.
با این حال بر اساس شایعات شرکت گوگل در حال آماده سازی خود برای پاسخ به سرفیس لپ تاپ است. این شایعات تاکیید دارند که گوگل در حال ساخت یک کروم بوک جدید با طراحی ظاهری کروم بوک پیکسل است. مهم ترین تفاوت این کروم بوک با نسل قبلی خود در تنوع کانفیگ و سخت افزار های متعدد آن است. کروم بوک جدید قرار است با صفحه نمایش مجهز به رزولوشن 2400 در 1200 و نسبت 3:2 به همراه پشتیبانی از قلم استایلوس به بازار بیاید.
بر اساس گزارش اخیر Android Police کروم بوک بعدی گوگل قرار است از سیستم عامل Andromeda که ترکیبی از سیستم عامل کروم و اندروید است استفاده کند. علاوه بر اینکه کروم بوک بعدی قرار است با صفحه نمایش 12.3 اینچی برای رقابت با مک بوک ایر های اپل و سرفیس لپ تاپ به بازار بیاید. این محصول قرار است با کانفیگ های متفاوت از جمله ذخیره سازی 32 و 128 گیگابایت و رم 8 و 16 گیگ به بازار عرضه شود.
کروم بوک مدت زیادی است که توسط گوگل تولید و عرضه میشود اما با این حال هنوز نتوانسته موفقیت و محبوبیتی که سری محصولات سرفیس و یا مک بوک های اپل داشته اند را به دست بیاورد. اما حالا گوگل تصمیم دارد تا با ارائه سیستم عامل جدید، پشتیبانی از قلم استایلوس و کانفیگ های مختلف عرصه ای رقابتی تازه را با مایکروسافت شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید