کیبورد سرفیس‌ها مجهز به سنسور تاچ می‌شود

کیبورد سرفیس‌ها مجهز به سنسور تاچ می‌شود

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک در تولید نسخه جدید سری محصولات سرفیس، کیبوردهای مبتنی بر سنسورهای تاچ را توسعه و آماده عرضه به بازار کند.

اطلاعات منتشر شده از یکی از پتنت های جدید مایکروسافت که در جولای 2017 به ثبت رسیده و به تازگی از طرف وب سایت‌های مختلف منتشر شده است حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک کیبورد مخصوص سرفیس‌ها را به سنسورهای لمسی مجهز کند. این سنسورها می‌توانند حرکات انگشت کاربران را تشخیص دهند و بر آن اساس کارهای مختلف را برای کاربران انجام دهند.

سنسورهای یاد شده در بخش پشتی و رویی کیبورد سرفیس‌ها قرار می‌گزند و کارهایی نظیر تنظیم سطح صدای سیستم عامل ویندوز، اسکرول در صفحات پی دی اف یا صفحات مبتنی بر وب را انجام می‌دهند و می‌توانند برخی از میانبرهای مختلف را در خود جای دهند. کاربران این کیبوردها می‌توانند شورت کات‌های اختصاصی خودشان را روی این سنسورها تنظیم کرده و به صورت سریع و  به کارهای مختلف دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت تا پیش از این تلاش کرده بود تا با استفاده از پوشش آلکانتارا، کاربران سری محصولات سرفیس را به خرید کیبوردهای اختصاصی سرفیس‌ها تشویق کند. کیبورد سرفیس یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های سری محصولات سرفیس به حساب میاید که مایکروسافت روی تبلیغ و عرضه آن تمرکز بسیار زیادی کرده بود. کیبورد باعث می‌شود تا تبلت های هیبریدی سرفیس نظیر سرفیس پرو و سرفیس گو بتوانند همانند یک لپ تاپ پاسخگوی نیازهای روزمره کاربران باشند. از طرف دیگر مایکروسافت تصمیم دارد تا با توسعه هر چه بهینه‌تر سرفیس‌ها تجربه‌ای خاص و منحصر به فردتر از استفاده با یک کامپیوتر مبتنی بر سیستم عامل ویندوز را به کاربران ارائه دهد. بر این اساس، کیبوردهای آینده قطعاً می‌توانند به تشویق کاربران به استفاده هر چه بهینه‌تر از سری دستگاه‌های سرفیس کمک زیادی کند در آینده باعث افزایش فروش این محصولات در بازار جهانی بشود.

دیدگاهتان را بنویسید