کورتانا پیامک‌های دریافتی را با صدای بلند می‌خواهند

کورتانا پیامک‌های دریافتی را با صدای بلند می‌خواهند

مایکروسافت به تازگی آپدیتی جدید برای دستیار هوشمند کورتانا ارائه داده است که طی آن، این دستیار صوتی می‌تواند پیامک‌های دریافتی تلفن‌های هوشمند را با صدای بلند بخواند

این قابلیت تا پیش از این در دستیار هوشمند کورتانا که برای تلفن‌های هوشمند مبتنی بر ویندوز فون ارائه شده بود، اما حالا مایکروسافت تصمیم گرفته تا این قابلیت را به صورت ویژه برای کاربران تلفن‌های هوشمند دیگر نیز ارائه دهد. قابلیت یاد شده می‌تواند از طریق اسپیکر تلفن هوشمند و یا هندزفری پیام‌های دریافتی را برای کاربران بخواند تا دیگر نیازی به نگاه کردن به صفحه نمایشگر دستگاه‌ها نباشد.

همانطور که گفته شد، این قابلیت تا پیش از این برای سیستم عامل ویندوز فون ارائه شده بود. اما حالا با تغییر خط مشی مایکروسافت، این قابلیت برای دستگاه های اندرویدی نیز ارائه شده است.

مایکروسافت تا پیش از این امکان خواندن ایمیل‌های دریافتی در اپلیکیشن آوت لوک را به نسخه اندروید این اپلیکیشن آورده بود. اما حالا کاربران می‌توانند با استفاده از کورتانا پیامک‌های دریافتی را نیز با صدای بلند بخوانند. گفتنی است که به دلیل وجود محدودیت‌های ارائه شده در سیستم عامل آی او اس که به صورت عمدی توسط اپل اعمال شده، این قابلیت برای آیفون‌ها ارائه نشده است. این قابلیت هر چه که برای بسیاری از موارد کاربردی به حساب میاید، با این حال برخی نگرانی ها در مورد افشای حریم خصوصی را نیز ایجاد کرده است چرا که از طریق این قابلیت ممکن است افراد ناشناس بتوانند به اطلاعات شخصی کاربر دسترسی پیدا کنند.

با این حال، کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی از همین حالا می‌توانند با دریافت به‌روز رسانی جدید اپلیکیشن دستیار هوشمند صوتی کورتانا، این قابلیت را به تلفن‌های هوشمند خود بیاورند. گفتنی است که این قابلیت می‌تواند برای خواندن پیامک‌ها در زمان رانندگی یا انجام حرکات ورزشی بسیار کاربردی به حساب آید .

لازم به ذکر است که این قابلیت در حال حاضر در حالت بتا قرار دارد و مایکروسافت تصمیم دارد تا پس از انجام تست‌های مختلف، این قابلیت را برای عموم دستگاه‌های اندرویدی ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید