کورتانا در فرایند نصب و راه اندازی ویندوز 10 ساکت می‌ماند

کورتانا در فرایند نصب و راه اندازی ویندوز 10 ساکت می‌ماند

شرکت مایکروسافت به تازگی تصمیم گرفته در عرضه بیلدهای جدید ویندوز 10 صدای کورتانا را از بخش راه اندازی دستگاه‌ها حذف کند. بر این اساس کاربرانی که پس از عرضه آپدیت ژانویه 2019 اقدام به نصب نسخه‌های آخر ویندوز 10 می‌کنند دیگر با صدای آزار دهنده کورتانا مواجه نخواهند شد.

شرکت مایکروسافت در توسعه آپدیت‌های پیشین ویندوز 10 در سال 2018 دستیار صوتی کورتانا را در بخش فعال سازی و روشن کرده بود. کاربران در زمان راه اندازی اولیه دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 با صدای کورتانا مواجه می‌شدند که به صورت صوتی می‌توانست کاربران را در زمینه راه اندازی دستگاه‌ها راهنمایی کند. این قابلیت به منظور رقابت و تقلید از مک او اس توسعه یافته شده توسط شرکت اپل در کامپیوترهای ویندوزی ارائه شده بود.

مک او اس نیز همانند ویندوز 10 در زمان راه اندازی دستیار صوتی را فعال می‌کند و کاربران می‌توانند با استفاده از راهنمایی‌های آن کامپیوترهای شخصی خود را راه اندازی کنند. باوجود قابلیت‌ها و کاربردهای فعال سازی کورتانا در بخش راه اندازی سیستم عامل بسیاری از کاربران ویندوز 10 از فعال بودن این دستیار صوتی در کامپیوترهای شخصی ابراز نارضایتی کرده بودند.

این کاربران اعلام کرده بودند که کورتانا در زمان راه اندازی باعث حواس پرتی آن‌ها می‌شود و در عین حال باعث می‌شود تا در برخی مواقع به اشتباه تنظیمات دستگاه را انجام دهند. علاوه بر این، بسیاری از افراد اعلام کرده‌اند که کاربران ویندوز 10 برخلاف کامپیوترهای مبتنی بر مک او اس نیازی به راهنمایی‌های صوتی ندارند و عرضه این قابلیت در دستگاه‌های ویندوزی عملاً بیهوده است. بر این اساس، مایکروسافت اعلام کرده که از این پس فرایند ارائه دستیار دیجیتالی کورتانا را در ویندوز 10 متوقف می‌کند و از بیلدهای جدید بدون این دستیار آماده عرضه به بازار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید