کورتانا از این پس میتواند از طریق دستورات صوتی تنظیمات اولیه ویندوز 10 را شخصی سازی کند

کورتانا از این پس میتواند از طریق دستورات صوتی تنظیمات اولیه ویندوز 10 را شخصی سازی کند

اوایل سال 2012 بود که شرکت مایکروسافت به دنیا اعلام کرد که قصد دارد در محصولات جدیدش روش سنتی کار با کامپیوتر های شخصی را از ماوس و کیبرد تغییر دهد. اولین حرکت مایکروسافت در آگوست همان سال با معرفی ویندوز 8 اتفاق افتاد که تا حدودی با صفحات نمایش لمسی سازگاری نسبی داشت. اما ویندوز 8 و حتی نسخه اصلاح شده آن ویندوز 8.1 نیز به اندازه ویندوز 7 تا آن زمان موفق نبودند.
اما از اکتبر 2015 با معرفی ویندوز 10 ورق به طور کامل برگشت. ویندوز 10 در کنار پشتیبانی کاملا جذاب از صفحات نمایش لمسی، مجهز به دستیار صوتی کورتانا نیز شده بود. دستیار صوتی کورتانا با هوش مصنوعی قدرتمندش نه تنها توانست در کامپیوترهای شخصی محبوبیت زیادی پیدا کند، بلکه با توسعه کورتانا توسط مایکروسافت برای پلتفرم های مختلف تلفن های هوشمند نیز میزان کاربران آن به طور ناگهانی زیاد شد.
اما حالا با گذشت کم تر از دوسال کورتانا قابلیت های بسیار شگفت آوری پیدا کرده است. در نسخه آپدیت شده ویندوز 10 که در آینده ای نزدیک برای همه جهان قابل استفاده است، کورتانا توانایی شخصی سازی تنظیمات اولیه و راه اندازی ابتدایی ویندوز 10 را بدون استفاده از ماوس، کیبرد و حتی صفحه نمایش لمسی دارد.
در نسخه آپدیت شده ویندوز 10 میتوانید پس از نصب سیستم عامل، با اتصال ویندوز به اینترنت، تنظیمات اولیه شامل اتصال لوازم جانبی، ساخت حساب کاربری و شخصی سازی حریم خصوصی را از طریق کورتانا و فرمان صوتی انجام دهید. این قابلیت از این پس نیز میتواند در تمام دستگاه های جدیدی که به صورت پیش فرض از ویندوز 10 استفاده میکنند مانند محصولات خانواده سرفیس قابل استفاده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید